Connect with us

Sport

PATAFA chwali rekordowy występ Obieny

Published

on

Ernest John Obiena z Filipin w akcji w męskim skoku o tyczce. Benoit Tessier, Reuters

.MANILA, Filipiny – Philippine Athletics Association (PATAFA) pochwalił w niedzielę tyczkarza EJ Obienę po ustanowieniu własnego rekordu kraju w paryskim etapie Wanda Diamond League.

Obiena ustanowił rekord życiowy 5,91 metra, bijąc rekord, jaki ustanowił podczas czerwcowego World Athletics Continental Tour w Polsce. Poprzedni wynik to 5,87 m.

„Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z ostatniego rekordowego występu EJ Obieny w Paryżu” – powiedział w oświadczeniu prezes PATAFA Philip Ella Juico.

„Ten filipiński rekord osiągnął nasz cel, aby nasi sportowcy nadal się poprawiali. Nie zawsze możesz wygrać złoto, srebro lub brąz, ale zawsze możesz poprawić swój poprzedni wynik i podnieść poprzeczkę” – dodał.

Obiena zajęła drugie miejsce na etapie paryskim, za mistrzem olimpijskim Armandem Duplantisem ze Szwecji, który pobił rekord regatowy 6,01 m.

Jego występ zapewnił Obienie 16 punktów kwalifikacyjnych i tym samym zajął czwarte miejsce wśród tyczkarzy, którzy od 8 do 9 września chcą awansować do finału Diamentowej Ligi w Zurychu. Wciąż jest zaplanowane spotkanie kwalifikacyjne na 3 września w Brukseli.

Obecnie prowadzi Duplantis (36 punktów), za nim plasują się Amerykanie Sam Kendricks (34 punkty) i Christopher Nilsen (17 punktów).

“Obiena zajął drugie miejsce, ale ustanowił nowy rekord i pobił stary rekord, który sam ustanowił w Polsce w czerwcu, przygotowując się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio” – powiedział Juico.

„Nawiasem mówiąc, zauważyliśmy ogromny tłum obserwujący zawody. To podsyciłoby potrzebną adrenalinę” – dodał.

Paryskie spotkanie było drugim konkursem Obieny od czasu jedenastego miejsca na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

W zeszłym tygodniu w Lozannie zajął razem piąte miejsce.

PODOBNE WIDEO:

Pole Vault, EJ Obiena, PATAFA, Athletics, Wanda Diamond League, Popoy Juico, Filipino Sport, Filipino Athlete

READ  Francja przyciąga Portugalię do hitu Ligi Narodów. Dania przeciwstawia się Iceland Soccer
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *