Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Włochy, Brazylia, Szwecja i Polska są półfinalistami

Published

on

Trzeci dzień FIFAe Nations Cup 2022 kończy się ogłoszeniem czterech ostatnich narodów, które będą walczyć o ostateczną chwałę na kopenhaskiej Bella Arena. półfinaliści, Włochy, Brazylia, Szwecjaoraz Polska– zmierzą się na największej z nich wszystkich przed wyprzedaną halą pełną fanów FIFAe.

runda 16

Pierwsza runda 16 meczów odbyła się między Danią a Izraelem, Argentyną i Kanadą. Napięcie w pokoju było wysokie i był to tylko pierwszy przedsmak tego, jak intensywne będą nokauty. Pierwszą bramkę tego dnia strzeliła Dania, która wygrała i awansowała do ćwierćfinału. Argentyna wyprzedziła Kanadę w pierwszym meczu, ale wróciła z przegranej jednego gola w drugim meczu, aby kontynuować niepokonaną serię i dołączyć do gospodarzy w ćwierćfinale.

W kolejnej rundzie Brazylia grała z Hiszpanią, a Portugalia z Anglią. Brazylia była niespójna w fazie grupowej, ale zdołała pokonać Hiszpanię, która nie powtórzyła swojego występu w fazie grupowej. Brazylia awansowała, wygrywając 2:1. W drugim meczu Anglia objęła wczesne prowadzenie w rewanżu z Portugalią. Jednak Tuga810 i Diogo walczyli, powodując, że Portugalia wróciła od tyłu i odniosła zwycięstwo w ostatnich chwilach gry. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Portugalii.

Włochy były kolejną drużyną, która dotarła do kwarty, po dość łatwym pokonaniu Niemców, gdy wyprzedzili ich z wynikiem 5-0. Szwecja pokonała Holandię 3:1 po zdominowaniu obu meczów i awansie do ćwierćfinału.

Ostatnie dwa narody, które zakończyły się w ćwierćfinale w ostatniej ósemce, to Polska i Francja, po odesłaniu do domu odpowiednio ZEA i Meksyku. Francja, obrońcy tytułu, zdominowała Meksyk i wyprzedziła ich 3:0, a Polska zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale trzema bramkami. ZEA wycofały się, ale to nie wystarczyło.

Wyniki 1/8 finału:

Dania 1-0 Izrael

Argentyna 2-1 Kanada

Niemcy 0-5 Włochy

Szwecja 3-1 Holandia

Hiszpania 1-2 Brazylia

Portugalia 2-1 Anglia

Meksyk 0-3 Francja

READ  Huawei Watch GT 2 uczciwy przegląd

Polska 3-1 Zjednoczone Emiraty Arabskie

Etap ćwierćfinałowy

Ćwierćfinały 1: Dania 2-5 Włochy

Pierwsze ćwierćfinały Pucharu Narodów FIFA 2022 odbyły się pomiędzy rodzimą Danią a odradzającą się drużyną włoską. Włochy objęły prowadzenie po pięciu minutach. Dania wyrównała strzałem z dystansu, aby zakończyć pierwszy mecz, a obie drużyny podzieliły się łupami.

W drugim meczu Dania szybko nabrała rozpędu, ale Włochy powoli zyskały dominację i po niefortunnym błędzie Danii znalazły się z tyłu. Dania dokonała zmiany i ponownie wyrównała po odbitej bramce, zmuszając grę do dogrywki. Ostatecznie Azzuri zwyciężyli i znokautowali gospodarzy przed zatłoczoną salą rozczarowanych fanów.

QF 2: Brazylia 2-1 Francja

Brazylia spotkała się z panującymi mistrzami FIFAe Nations w drugim ćwierćfinale tego dnia. Gra zawierała energiczny atak futbolu, który był nie lada gratką dla oglądających kibiców.

W ciągu 20 minut po meczu Brazylia objęła wczesne prowadzenie w pierwszym meczu. Francja odpowiedziała, aby wyrównać w drugiej połowie meczu. Brazylijczycy pracowali razem, aby strzelić gola, który wyeliminował obecnych posiadaczy Pucharu Narodów FIFA.

Ćwierćfinały 3: Argentyna 0-0 Szwecja (4-5).

W trzecim ćwierćfinale Szwecja spotkała się z Argentyną, która dążyła do miejsca w półfinale. Pierwsza noga była cicha. Po obu stronach prawie nie pojawiły się szanse, a dwie małe szanse, które się pojawiły, nie mogły zostać wykorzystane.

Po zakończeniu sezonu mecz zakończył się bezbramkowo. Wreszcie, w ćwierćfinale Pucharu Narodów FIFA między Argentyną i Szwecją doszło do szczytu. Gra zakończyła się rzutami karnymi, a Szwecja ostatecznie zapewniła sobie miejsce w półfinale, wygrywając 5-4.

Ćwierćfinały 4: Portugalia 1-2 Polska

Włochy, Brazylia, Szwecja i Polska awansowały do ​​półfinału

Finałowy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Narodów FIFA 2022 był starciem między Portugalią a Polską. Obie drużyny rywalizowały ze sobą w ofensywnym futbolu. Pierwsza bramka padła z Portugalii w 80. minucie.

READ  Polska wycofuje się z UE, bo sędziowie są dyscyplinowani | Polska

Pierwszy mecz zakończył się z Portugalią na prowadzeniu. W rewanżu Polacy wychodzili na całość od samego początku. Wynik był w ciągu 7 minut. Ostatecznie Polska zwyciężyła z idealnie wymierzoną lokówką spoza pudełka, by 30 lipca zająć ostatnie miejsce w półfinale.

Skończyło się w pierwszej 4 z 24 drużyn. W grę wchodzi 400 000 dolarów i atmosfera się rozgrzewa. Włochy zmierzą się z Brazylią, a Szwecja z Polską, aby zapewnić sobie miejsce w finale Pucharu Narodów FIFA. Wielki finał odbędzie się w Bella Arena w Kopenhadze w Danii.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.