Connect with us

Świat

PMI dla przemysłu w Chinach w lipcu, gdy Covid rośnie w górę

Published

on

Pracownik obsługuje przędzarkę w fabryce włókienniczej w Chinach, 26 maja 2022 r. Aktywność fabryk w Chinach nieoczekiwanie spadła w lipcu, ponieważ odnowione epidemie wirusów i ponure prognozy globalne zaważyły ​​na popycie.

Zhu Haipeng | Visual China Group | Obrazy Getty

Aktywność fabryk w Chinach nieoczekiwanie spadła w lipcu po odzyskaniu sił po blokadach Covid-19 miesiąc wcześniej, ponieważ wznowione epidemie wirusów i zachmurzenie globalne perspektywy zaważyły ​​na popycie, wynika z ankiety przeprowadzonej w niedzielę.

Oficjalny indeks menedżerów ds. zakupów (PMI) dla przemysłu spadł do 49,0 w lipcu z 50,2 w czerwcu, poniżej granicy 50 punktów oddzielającej spadek od wzrostu, podał Narodowy Urząd Statystyczny (NBS).

Analitycy ankietowani przez Reuters spodziewali się poprawy do 50,4.

„Poziom dobrobytu gospodarczego w Chinach spadł, podstawa ożywienia nie została jeszcze skonsolidowana”, powiedział Zhao Qinghe, starszy statystyk w NBS, w oświadczeniu na stronie internetowej biura.

Dodał, że jednym z głównych czynników obniżających lipcowy wskaźnik PMI dla przemysłu jest postępujący skurcz w przemyśle naftowym, węglowym i metalurgicznym.

Odczyt był najniższy od trzech miesięcy, przy spadku produkcji, nowych zamówień i zatrudnienia.

Chińscy producenci nadal zmagają się z wysokimi cenami surowców, które wpływają na marże zysku, ponieważ perspektywy eksportu są nadal zaciemniane przez obawy przed globalną recesją.

Słaby popyt powstrzymał ożywienie gospodarcze, powiedział Bruce Pang, główny ekonomista i szef badań w Jones Lang Lasalle Inc. „Wzrost w trzecim kwartale może napotkać więcej wyzwań niż oczekiwano, ponieważ ożywienie jest powolne i kruche”.

Oficjalny PMI dla sektora nieprzemysłowego spadł w lipcu do 53,8 z 54,7 w czerwcu. Oficjalny złożony PMI obejmujący przemysł i usługi spadł do 52,5 z 54,1.

Gospodarka chińska ledwo rosła w drugim kwartale z powodu powszechnych blokad, a przywódcy zasygnalizowali niedawno, że ich ścisła polityka zero-Covid pozostanie najwyższym priorytetem.

Decydenci polityczni są narażeni na przekroczenie swojego celu PKB na poziomie „około 5,5%” na ten rok, poinformowały państwowe media po spotkaniu na wysokim szczeblu rządzącej Partii Komunistycznej.

READ  Tysiące przybywają na afgańskie lotnisko, aby opuścić kraj, podczas gdy Talibowie przejmują kontrolę; 7 zmarłych w chaosie na lotnisku

Decyzja Pekinu, by pominąć wzmiankę o celu wzrostu, stłumiła spekulacje, że władze wprowadzą masowe środki stymulacyjne, jak to często robiły w poprzednich kryzysach.

Capital Economics twierdzi, że gołębiość polityki, w połączeniu z ciągłym zagrożeniem dalszą blokadą i słabym zaufaniem konsumentów, prawdopodobnie przedłuży ożywienie gospodarcze Chin.

Powolne odzyskiwanie

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.