Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Wizyta polskiego premiera w USAG Polska | Artykuł

Published

on

Wizyta polskiego premiera w USAG Polska |  Artykuł

POZNAŃ, Polska – Premier Polski Mateusz Morawiecki pokazał swoje poparcie dla garnizonu armii USA w Polsce i sojuszu USA-Polska podczas swojej pierwszej historycznej podróży do Obozu Kościuszki.

W trakcie wizyty premier spotkał się z dowódcą garnizonu płk Jorge Fonseca oraz zastępcą dowódcy generalnego V Korpusu o wsparcie, generałem dywizji Timothym Thomblesonem. Wygłosił przemówienie, złożył wieniec pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki i podpisał księgę wieczystą. US Army Poland Garrison ma 11 lokalizacji w Polsce. To 80. garnizon na świecie i 8. w Europie.

Zwracając się do najwyższych rangą przywódców, Morawiecki powiedział: „Miejsca, które dziś odwiedzam w Poznaniu, są symboliczne… Chcę podziękować naszym amerykańskim przyjaciołom za dotrzymanie słowa i obecność w Polsce i na wschodniej flance wzmocnionego NATO”.

Fonseca powiedział: „Panie Premierze, dziękuję za odwiedzenie Obozu Kościuszki i Garnizonu Armii USA w Polsce. Naszą główną rolą i rolą jako garnizonu jest prowadzenie operacji bazowych i świadczenie usług wsparcia instalacji w naszych 11 pododdziałach w całej Polsce. Jesteśmy fundamentem wspierania naszych partnerów z NATO i misji wielonarodowych, aby umożliwić im wypełnianie ich misji. Robimy to przy bezpośrednim wsparciu naszych polskich kolegów w tych lokalizacjach.

Obóz Kościuszki upamiętnia zaangażowanie narodu amerykańskiego i polskiego w sprawę bezpieczeństwa i wolności.

READ  Polka i lekarz rodzinny zbierają 32 000 $ na szpital na Ukrainie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *