Connect with us

Świat

Rosyjska zbrojna grupa oporu powiedziała CBS News, że wojna na Ukrainie pomaga im zaatakować Putina na jego własnej ziemi

Published

on

Charków, Ukraina — wszędzie duże miasta Ukraina, w tym stolica Kijów, zostały ponownie zaatakowane przez rosyjskie pociski manewrujące i drony we wczesnych godzinach piątkowego poranka. Rosja nasiliła w ostatnich tygodniach intensywność nalotów, próbując zakłócić przygotowania do długo oczekiwanej ukraińskiej kontrofensywy.

Rakieta uderzyła później w klinikę we wschodnim mieście Dniepr w piątek rano, zabijając co najmniej jedną osobę i raniąc 15 innych, w tym prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego powiedział na Twitterzenazwał to „kolejną zbrodnią przeciwko ludzkości”.

Zdjęcie zrobione z wideo udostępnionego na Twitterze przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego pokazuje zniszczenia spowodowane, jak mówi, śmiertelnym rosyjskim atakiem rakietowym na klinikę w południowo-wschodnim mieście Dniepr 26 maja 2023 r.

Twitter/Wołodymyr Zełenski


Ale ataki również wzrosły Wewnątrz Rosja. Dysydenckie grupy obywateli rosyjskich przeciwne prezydentowi Władimirowi Putinowi i jego wojnie na Ukrainie przeprowadziły ataki w przygranicznych miastach, takich jak Briańsk i Biełgorod.

z Wybuch bomby w Moskwie w którym zginął zagorzały zwolennik inwazji na Ukrainę, po niedawne naloty transgraniczne w rosyjskim obwodzie biełgorodzkim, pojawia się coraz więcej dowodów zbrojnego sprzeciwu wobec wojny Putina w Rosji.

Za atakami stoi konglomerat różnych zbrojnych grup antykremlowskich. Mają różne poglądy polityczne i ideologie, ale łączy ich wspólny cel:

„Aby zapewnić upadek rosyjskiego reżimu tak szybko, jak to możliwe”, powiedział zamaskowany bandyta z jednej z grup, który udzielił rzadkiego, szczerego wywiadu dla CBS News.

Wysłaliśmy pisemne pytania do jednej z grup partyzanckich, które przyznały się do odpowiedzialności za niektóre z niedawnych ataków na rosyjską ziemię.

Obraz z wideo uzbrojonej rosyjskiej grupy opozycyjnej, którego CBS News nie może niezależnie zweryfikować, rzekomo pokazuje pożar spowodowany przez grupę atakującą podstację energetyczną w Rosji.

Uzyskane z CBS News


Bojownicy, mocno przebrani, powiedzieli wykoleił pociąg w Briańsku Na początku tego miesiąca w ich najbardziej udanej kampanii do tej pory. Dali nam wideo, na którym rzekomo pokazali, jak odpalają eksplozję i rzucają koktajlem Mołotowa w rosyjską podstację.

„Niszczymy cele wojskowe i infrastrukturę wspierającą” – powiedział CBS News zamaskowany rzecznik grupy zbrojnej.

CBS News nie może niezależnie zweryfikować twierdzeń grupy, aw tym tygodniu bezczelne ataki na rosyjskie miasta w obwodzie biełgorodzkim graniczącym z Ukrainą zostały przeprowadzone przez dwie inne organizacje partyzanckie, które nazwały się „Rosyjskim Korpusem Ochotniczym” i „Legionem Wolnej Rosji”.

Przedstawiciele Legionu Wolnej Rosji i Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego (RDK) podczas odprawy w pobliżu granicy na północy Ukrainy, 24 maja 2023 r.

OnlyPhoto/Getty


Bezpośrednio po tych nalotach zorganizowali bezczelną konferencję prasową w pobliżu rosyjskiej granicy we wschodniej Ukrainie, na której dowódca Korpusu Ochotniczego Denis Kapustin, znany ze swoich skrajnie prawicowych skłonności, zagroził dalszymi atakami.

„Uważamy pierwszą fazę za udaną” – powiedział. „To już koniec, ale operacja trwa. To wszystko, co mogę teraz powiedzieć”.

Kapustin powiedział, że w ataku nie użyto amerykańskiego sprzętu wojskowego, a zamaskowani mężczyźni, z którymi rozmawialiśmy, powiedzieli, że mogą zdobyć każdą potrzebną broń dzięki ogromnemu czarnemu rynkowi, który powstał w wyniku wojny Putina.

Grupa zagroziła dalszymi atakami.

Rosyjska państwowa agencja informacyjna RIA Novosti – poinformowali w piątek urzędnicyTymczasem powiedział, że obywatel Rosji został aresztowany i oskarżony o planowanie ataku w kurorcie Gelendżyk nad Morzem Czarnym, niedaleko okupowanego przez Rosję Krymu na Ukrainie.

Nie było bezpośrednich zarzutów odpowiedzialności za rzekomy spisek, ale RIA poinformowała, że ​​​​urzędnicy zidentyfikowali podejrzanego jako „zwolennika ukraińskiego neonazizmu, obywatela Rosji” planującego atak na „organy ścigania w regionie”.

Tucker Reals z CBS News przyczynił się do powstania tego raportu.

READ  Prezydent Nigerii Buhari odwołuje szefów sił zbrojnych
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *