Connect with us

Świat

Rosyjska zbrojna grupa oporu powiedziała CBS News, że wojna na Ukrainie pomaga im zaatakować Putina na jego własnej ziemi

Published

on

Rosyjska zbrojna grupa oporu powiedziała CBS News, że wojna na Ukrainie pomaga im zaatakować Putina na jego własnej ziemi

Charków, Ukraina — wszędzie duże miasta Ukraina, w tym stolica Kijów, zostały ponownie zaatakowane przez rosyjskie pociski manewrujące i drony we wczesnych godzinach piątkowego poranka. Rosja nasiliła w ostatnich tygodniach intensywność nalotów, próbując zakłócić przygotowania do długo oczekiwanej ukraińskiej kontrofensywy.

Rakieta uderzyła później w klinikę we wschodnim mieście Dniepr w piątek rano, zabijając co najmniej jedną osobę i raniąc 15 innych, w tym prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego powiedział na Twitterzenazwał to „kolejną zbrodnią przeciwko ludzkości”.

Zdjęcie zrobione z wideo udostępnionego na Twitterze przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego pokazuje zniszczenia spowodowane, jak mówi, śmiertelnym rosyjskim atakiem rakietowym na klinikę w południowo-wschodnim mieście Dniepr 26 maja 2023 r.

Twitter/Wołodymyr Zełenski


Ale ataki również wzrosły Wewnątrz Rosja. Dysydenckie grupy obywateli rosyjskich przeciwne prezydentowi Władimirowi Putinowi i jego wojnie na Ukrainie przeprowadziły ataki w przygranicznych miastach, takich jak Briańsk i Biełgorod.

z Wybuch bomby w Moskwie w którym zginął zagorzały zwolennik inwazji na Ukrainę, po niedawne naloty transgraniczne w rosyjskim obwodzie biełgorodzkim, pojawia się coraz więcej dowodów zbrojnego sprzeciwu wobec wojny Putina w Rosji.

Za atakami stoi konglomerat różnych zbrojnych grup antykremlowskich. Mają różne poglądy polityczne i ideologie, ale łączy ich wspólny cel:

„Aby zapewnić upadek rosyjskiego reżimu tak szybko, jak to możliwe”, powiedział zamaskowany bandyta z jednej z grup, który udzielił rzadkiego, szczerego wywiadu dla CBS News.

Wysłaliśmy pisemne pytania do jednej z grup partyzanckich, które przyznały się do odpowiedzialności za niektóre z niedawnych ataków na rosyjską ziemię.

Obraz z wideo uzbrojonej rosyjskiej grupy opozycyjnej, którego CBS News nie może niezależnie zweryfikować, rzekomo pokazuje pożar spowodowany przez grupę atakującą podstację energetyczną w Rosji.

Uzyskane z CBS News


Bojownicy, mocno przebrani, powiedzieli wykoleił pociąg w Briańsku Na początku tego miesiąca w ich najbardziej udanej kampanii do tej pory. Dali nam wideo, na którym rzekomo pokazali, jak odpalają eksplozję i rzucają koktajlem Mołotowa w rosyjską podstację.

„Niszczymy cele wojskowe i infrastrukturę wspierającą” – powiedział CBS News zamaskowany rzecznik grupy zbrojnej.

CBS News nie może niezależnie zweryfikować twierdzeń grupy, aw tym tygodniu bezczelne ataki na rosyjskie miasta w obwodzie biełgorodzkim graniczącym z Ukrainą zostały przeprowadzone przez dwie inne organizacje partyzanckie, które nazwały się „Rosyjskim Korpusem Ochotniczym” i „Legionem Wolnej Rosji”.

Przedstawiciele Legionu Wolnej Rosji i Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego (RDK) podczas odprawy w pobliżu granicy na północy Ukrainy, 24 maja 2023 r.

OnlyPhoto/Getty


Bezpośrednio po tych nalotach zorganizowali bezczelną konferencję prasową w pobliżu rosyjskiej granicy we wschodniej Ukrainie, na której dowódca Korpusu Ochotniczego Denis Kapustin, znany ze swoich skrajnie prawicowych skłonności, zagroził dalszymi atakami.

„Uważamy pierwszą fazę za udaną” – powiedział. „To już koniec, ale operacja trwa. To wszystko, co mogę teraz powiedzieć”.

Kapustin powiedział, że w ataku nie użyto amerykańskiego sprzętu wojskowego, a zamaskowani mężczyźni, z którymi rozmawialiśmy, powiedzieli, że mogą zdobyć każdą potrzebną broń dzięki ogromnemu czarnemu rynkowi, który powstał w wyniku wojny Putina.

Grupa zagroziła dalszymi atakami.

Rosyjska państwowa agencja informacyjna RIA Novosti – poinformowali w piątek urzędnicyTymczasem powiedział, że obywatel Rosji został aresztowany i oskarżony o planowanie ataku w kurorcie Gelendżyk nad Morzem Czarnym, niedaleko okupowanego przez Rosję Krymu na Ukrainie.

Nie było bezpośrednich zarzutów odpowiedzialności za rzekomy spisek, ale RIA poinformowała, że ​​​​urzędnicy zidentyfikowali podejrzanego jako „zwolennika ukraińskiego neonazizmu, obywatela Rosji” planującego atak na „organy ścigania w regionie”.

Tucker Reals z CBS News przyczynił się do powstania tego raportu.

READ  Strzelcy na motocyklach zabijają w Nigrze co najmniej 58 osób
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *