Connect with us

technologia

Następnego ranka: Ford i Tesla podpisują umowy dotyczące ładowania pojazdów elektrycznych

Published

on

Następnego ranka: Ford i Tesla podpisują umowy dotyczące ładowania pojazdów elektrycznych

Ford jest pierwszym dużym producentem samochodów, który współpracuje z Teslą po dążeniu rządu USA do uczynienia ładowania pojazdów elektrycznych bardziej powszechnym. Producent samochodów podpisał umowę od wiosny 2024 r., która pozwoli wybranym pojazdom elektrycznym Forda na pobieranie energii na niektórych stacjach doładowania Tesli. W ramach paktu Ford przestawi swoje pojazdy na północnoamerykański standard ładowania Tesli (NACS) o otwartym kodzie źródłowym, począwszy od roku modelowego 2025. W międzyczasie istniejące modele, które nadal korzystają z (mniej lub bardziej) światowego standardu Combined Charging System (CCS), mogą kupić adapter zaprojektowany przez Teslę, aby wypełnić lukę.

Transakcja jest zaskakująca, zwłaszcza biorąc pod uwagę względną siłę, rozmiar i prestiż obu zaangażowanych firm. Ford, jeden z największych na świecie producentów samochodów, przekazuje kontrolę nad przyszłością swoich ładowarek stosunkowo małej firmie, choć takiej, która zbudowała rozległą sieć ładowania pod marką. Nie wspominając już o tym, że prowadzi to do wojny o format ładowania NACS-CCS EV, która może podważyć zaufanie konsumentów do pojazdów elektrycznych. W końcu, jeśli zatrzymasz się na stacji benzynowej w dowolnym miejscu w USA, powinien istnieć spójny sposób dodawania paliwa do zbiornika bez martwienia się o rozmiar rury.

– Dana Coopera

„The Morning After” to nie tylko jeden Biuletyn – to także codzienny podcast. Otrzymuj nasze codzienne odprawy audio przez e-mail od poniedziałku do piątku Zapisz się tutaj.

Największe historie, które mogłeś przegapić

TikTok testuje chatbota do rozpoznawania treści AI

Według Twittera startupy mogą „eksperymentować” z jego danymi za 5000 USD miesięcznie.

Twitch podnosi ceny swojej usługi Turbo bez reklam

Relacje YouTube zostaną wycofane 26 czerwca

Virgin Galactic kończy ostatni test lotu VSS Unity przed debiutem w turystyce kosmicznej

READ  Na COP27 przemysł jądrowy walczy o rolę w dekarbonizacji planety

Dla większości ludzi najlepsze pasywne głośniki podstawkowe

Gry Google Play na PC są już dostępne w Europie i Nowej Zelandii

Podstawowy zestaw bezpieczeństwa inteligentnego domu firmy Abode kosztuje zaledwie 160 USD, ale pomija obsługę HomeKit

Arc Internet Browser pozwala dostosować (lub zniszczyć) dowolną stronę internetową.

16-calowe laptopy Predator Triton i Swift Edge firmy Acer są przeznaczone dla graczy i programistów

Przynajmniej dla tych, którzy zapisali się na listę oczekujących Search Labs.

Podczas I/O Google zaprezentowało SGE, swój eksperymentalny system integracji generatywnej sztucznej inteligencji z wynikami wyszukiwania. Teraz można przetestować reakcję firmy na Bing AI, przynajmniej dla użytkowników, którzy zapisali się na listę oczekujących Search Labs. Po otrzymaniu wiadomości e-mail, do której mają dostęp, mogą wpisać hasło w pasku wyszukiwania Google — nie ma oddzielnego okna czatu, takiego jak Bing — aby uzyskać wyniki wyszukiwania wygenerowane przez sztuczną inteligencję, które mogą rozszerzyć lub uzupełnić.

Kontynuuj czytanie.

To mały, ale kluczowy krok na drodze Elona Muska do umieszczenia drutów w ludzkich mózgach.

Neuralink, kontrowersyjny startup Elona Muska zajmujący się interfejsem mózg-komputer, twierdzi, że FDA zezwoliła na rozpoczęcie testów na ludziach. Regulator musi jeszcze potwierdzić roszczenie i chociaż firma powiedziała, że ​​nie prowadzi jeszcze rekrutacji do badania na ludziach, ta zgoda umożliwia to. W tweecie Neuralink chciał uczcić „niesamowitą pracę” swojego zespołu, aby uzyskać błogosławieństwo FDA, nie wspominając już o tym, że projekt został odrzucony w marcu po ujawnieniu, że ponad 1500 zwierzętom wszczepiono tę technologię. zmarł.

Kontynuuj czytanie.

10 dolarów miesięcznie za trzy filmy to niezły interes.

Po miesiącach testów subskrypcja kinowa MoviePass typu „wszystko, co możesz zjeść” została przywrócona w Stanach Zjednoczonych. Ta nowa wersja oferuje wielopoziomową subskrypcję, przy czym najniższa oferta to 10 USD miesięcznie za trzy pokazy. Może nie jest to szalona okazja oferowana przez poprzednią wersję, ale wciąż jest o wiele tańsza niż większość pojedynczych biletów. A jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem kina, możesz zapłacić nawet 40 dolarów miesięcznie za 30 pokazów, co jest oszałamiającą kwotą za film.

READ  Tak to jest, gdy robot maluje paznokcie za 10 USD — KION546

Kontynuuj czytanie.

Dalsze opóźnienie pozwoli twórcom dodać więcej blasku tytułowi.

Wydawnictwo Gearbox/Blackbird Interactive

ojczysty świat 3, długo oczekiwana druga kontynuacja przełomowej kosmicznej gry RTS, została przesunięta na luty 2024 r. To już drugi raz, kiedy tytuł został przesunięty, ponieważ programiści poprosili Blackbird Interactive o więcej czasu na dopracowanie i dopracowanie tytułu. Jeśli się uwzględni ojczysty świat 2 zadebiutował w 2003 roku, minęło dwie dekady, zanim pojawiła się prawdziwa kontynuacja (tak, ignoruję to). Pustynie Kharaku) wystawi wyrażenie „dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy czekają” na ciężką próbę.

Kontynuuj czytanie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *