Connect with us

technologia

Windows 11 powoduje problemy z wydajnością w przypadku niektórych procesorów AMD Ryzen

Published

on

Windows 11 jest oficjalnie niedostępny, ale jeśli masz procesor AMD Ryzen, możesz trochę poczekać z aktualizacją: Raporty firmowe że jego chipy mogą mieć problemy z nowym systemem operacyjnym, co w niektórych przypadkach może skutkować spadkiem wydajności nawet o 15 procent.

AMD i Microsoft zidentyfikowały dwa główne problemy z Windowsem 11 na Ryzen. Po pierwsze, system Windows 11 może wyłączyć opóźnienie pamięci podręcznej L3. AMD twierdzi, że problem może spowodować od 3 do 5 procent spadku wydajności w przypadku większości dotkniętych aplikacji, podczas gdy niektóre gry (AMD konkretnie nazywa te „powszechnie używane w eSportach”) mogą doświadczyć spadku wydajności od 10 do 15 procent.

Windows 11 ma również problemy z Technologia AMD „Preferowany rdzeń”który zwykle ma na celu przeniesienie wątków do najszybszego rdzenia procesora. AMD ostrzega, że ​​użytkownicy mogą napotkać problemy z wydajnością w przypadku zadań zależnych od procesora, zwłaszcza procesorów z więcej niż ośmioma rdzeniami przy około 65 W TDP.

AMD i Microsoft już potwierdziły, że „aktywnie badają te znane problemy za pomocą aktualizacji oprogramowania, aby je rozwiązać”. Obie firmy obiecują, że zarówno aktualizacja systemu Windows, jak i aktualizacja oprogramowania są planowane na koniec tego miesiąca, aby rozwiązać te problemy. Ale w międzyczasie możesz chcieć pozostać przy Windows 10, dopóki AMD i Microsoft nie rozwiążą problemu.

READ  „Smartfon dla Snapdragon Insiderów” kontra ROG5 Preview: Marki kontra oryginał
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *