Connect with us

technologia

Wersja iOS 17: zobacz, co nowego w funkcjach iPhone’a

Published

on

Wersja iOS 17: zobacz, co nowego w funkcjach iPhone’aCNN

Użytkownicy iPhone’a: ​​dziś jest dzień, w którym można dokonać aktualizacji do najnowszego systemu operacyjnego Apple, iOS17, odblokowując szereg nowych funkcji, które sprawią, że korzystanie z iPhone’a będzie bardziej osobiste i intuicyjne.

Apple po raz pierwszy zaprezentował iOS17 na swojej corocznej globalnej konferencji programistów na początku czerwca, ale mogłeś przeoczyć niektóre szczegóły, ponieważ gigant technologiczny ujawnił również swoje długo oczekiwane rozwiązanie rzeczywistości mieszanej Zestaw słuchawkowy Vision Pro tego samego dnia.

Użytkownicy iPhone’a mogą zaktualizować system do iOS17 od poniedziałku, klikając sekcję „Aktualizacja oprogramowania” w aplikacji Ustawienia na telefonie. Oczywiście wielu użytkowników przyzwyczaiło się do tworzenia kopii zapasowych ważnych zdjęć lub plików przed pobraniem najnowszej aktualizacji oprogramowania – lub czekania na wydanie drugiej wersji (prawdopodobnie w nadchodzących tygodniach), jeśli obawiają się możliwych błędów w pierwszej wersji mobilnego systemu operacyjnego nowej generacji.

Oto niektóre z najgorętszych i najbardziej oczekiwanych nowych funkcji, których użytkownicy iPhone’a mogą oczekiwać od iOS17.

Tutaj znajdziesz pocztę głosową na żywo i wiadomości wideo FaceTime

Jedna z najpopularniejszych nowych funkcji, zwana pocztą głosową na żywo, transkrybuje wiadomość dzwoniącego w czasie rzeczywistym, dając użytkownikom iPhone’a możliwość zignorowania połączenia lub odebrania go, gdy druga osoba nadal rozmawia przez telefon i zostawia wiadomość.

Nieznane numery będą kierowane bezpośrednio do poczty głosowej na żywo, jeśli masz włączone ustawienie Wycisz nieznanych rozmówców.

Dodatkowo FaceTime oferuje teraz użytkownikom możliwość pozostawienia wiadomości wideo, jeśli ktoś nie odbierze połączenia wideo.

W iOS17 rozmowy Facetime stają się coraz bardziej wyraziste – z reakcjami takimi jak serduszka, balony, fajerwerki i inne efekty, które można aktywować prostymi gestami.

Kolejną aktualizacją, do której można się przyzwyczaić, jest po prostu powiedzenie „Siri” zamiast „Hej Siri”, aby aktywować asystenta głosowego Apple.

Pominięcie „Hej” w początkowej frazie Siri ma na celu stworzenie bardziej naturalnego sposobu aktywacji asystenta. Dodatkowo po aktywacji Siri może również lepiej obsługiwać kolejne żądania.

Na przykład zamiast pytać: „Hej, Siri, ile wzrostu ma Shaquille O’Neal?” i „Hej, Siri, ile lat ma Shaquille O’Neal?”, powinieneś móc po prostu powiedzieć: „Siri, ile ma wzrostu Shaquille O’Neal.”?” Następnie: „Ile on ma lat?”

Nowa funkcja NameDrop w iOS17 sprawia, że ​​wymiana informacji kontaktowych z nowym przyjacielem jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Użytkownicy iPhone’a mogą łatwo zbliżyć swoje iPhone’y do siebie, tak jak w przypadku AirDropping, aby udostępniać nazwiska i plakaty kontaktowe.

Aktualizacja plakatu kontaktowego to kolejna nowa funkcja, która cieszy się dużym zainteresowaniem użytkowników iPhone’a. Dzięki temu użytkownicy iPhone’a mogą zaprojektować niestandardowy obraz wyświetlany podczas wykonywania połączeń. Aktualizacja umożliwi użytkownikom wybranie własnego zdjęcia identyfikacyjnego rozmówcy i zapewni użytkownikom iPhone’a bardziej spójny wygląd niezależnie od tego, do kogo dzwonią, twierdzi Apple.

Użytkownicy iPhone’a mogą także spersonalizować swój plakat z wizytówką, dodając wybrane przez siebie zdjęcie lub Memoji.

Autokorekta otrzyma także poważną aktualizację dzięki modelowi języka Transformer, czyli „nowoczesnemu modelowi języka uczenia maszynowego na urządzeniu do przewidywania słów” – według Apple. według firmy.

Ten zaktualizowany projekt lepiej obsługuje pisanie i oferuje autokorektę na poziomie zdania, aby naprawić więcej typów błędów gramatycznych. Użytkownicy iPhone’a otrzymują teraz także predykcyjne rekomendacje tekstowe podczas pisania, dzięki czemu dodawanie całych słów lub uzupełnianie zdań jest tak proste, jak dotknięcie spacji.

Nowa klawiatura iOS z czasem nauczy się także Twoich nawyków, takich jak: Na przykład poprawianie często błędnie pisanych słów i celowe pomijanie słów, które wpisałeś. Craig Federighi, szef oprogramowania Apple, powiedział: Ustaw to w czerwcu: „W tych momentach, gdy chcesz po prostu wpisać uchylone słowo, klawiatura również się go uczy”.

Nowy tryb gotowości, aplikacja dziennika i wiele więcej

iOS17 wprowadza także StandBy, nową funkcję pełnoekranową z widocznymi informacjami, zaprojektowaną do zdalnego przeglądania, gdy iPhone leży na boku i ładuje się. Na przykład, jeśli ładujesz iPhone’a przy stoliku nocnym lub biurku, możesz spersonalizować wyświetlacz tak, aby wyświetlał zegar, ulubione zdjęcia lub najczęściej używane widżety.

Nowa aplikacja Apple Journal, zaprojektowana, aby pomóc użytkownikom zastanawiać się i ćwiczyć wdzięczność podczas codziennej praktyki prowadzenia dziennika, będzie również dostępna w aktualizacji oprogramowania jeszcze w tym roku.

A jest tego dużo więcej: sprawdź telefon komórkowy Apple 17-stronicowy przewodnik o najnowszych funkcjach iOS17.

READ  Odrodzenie Final Fantasy VII jest na dobrej drodze, pomimo braku prezentacji na PS5
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *