Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Nexun będzie współwykonawcą elektrowni fotowoltaicznych o mocy 206 MW w Polsce

Published

on

Nexun będzie współwykonawcą elektrowni fotowoltaicznych o mocy 206 MW w Polsce

W ramach podpisanej w Polsce umowy o współpracy Nexun planuje wystąpić o przyłączenie do sieci 52 MW we wrześniu 2023 r. i kolejnych 60 MW w czwartym kwartale 2023 r.

Platforma została uruchomiona przez Marguerite na początku tego roku inwestycją o wartości 60 milionów euro (64 miliony dolarów), a Nexun zajmuje się projektami fotowoltaicznymi od podstaw w kilku krajach europejskich, w tym w Polsce, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Niemczech i Austrii.

Dalsze umowy o współpracy są obecnie negocjowane w Niemczech, Hiszpanii i Polsce, natomiast Nexun rozpoczął realizację kilku projektów fotowoltaicznych we Francji.

Josef Kastner, dyrektor generalny Nexun, powiedział: „Polska jest ważnym rynkiem energii słonecznej w UE, dlatego ta współpraca jest kamieniem milowym w naszych działaniach na rzecz rozwoju energii słonecznej”. musi pilnie przejść na odnawialne źródła energii. Zmień energię. Naszym celem jest, aby Nexun stał się jednym z wiodących w Polsce deweloperów przestawiających wytwarzanie energii elektrycznej na energię zrównoważoną.”

Nexun zamierza w ciągu najbliższych sześciu lat posiadać portfel projektów rozwiniętych i znajdujących się w fazie rozwoju o mocy ponad 2 GW.

Wydawca PV Tech Solar Media zorganizuje trzecią edycję Wielkoskalowa energia słoneczna w Europie Środkowo-Wschodniej w Warszawie, Polska, 14.-15. Listopad 2023. Wydarzenie skupi się na Europie Wschodniej z bogatym programem paneli, prezentacji i pogawędek przy kominku z liderami branży odpowiedzialnymi za budowę projektów fotowoltaicznych i magazynowych w Polsce, Bułgarii, Rumunii, Grecji i na Węgrzech.
READ  Polska ustawa postrzegana jako atak na krytycznych nadawców
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *