Connect with us

Świat

Według badań WHO / ILO 745 000 ludzi umiera każdego roku z powodu długich godzin pracy

Published

on

Pogotowie ratunkowe opiekuje się mężczyzną, który doznał udaru w Madrycie w Hiszpanii.

Europa Press News | Europa Press | Getty Images

Według badań Światowej Organizacji Zdrowia i Międzynarodowej Organizacji Pracy setki tysięcy ludzi na całym świecie umiera każdego roku z powodu długich godzin pracy.

We wspólnym badaniu przeprowadzonym przez światowe organizacje zajmujące się zdrowiem i zatrudnieniem, WHO i MOP oszacowały, że w 2016 r. Było 745 000 zgonów z powodu udaru i choroby niedokrwiennej serca, co oznacza wzrost o 29% od 2000 r.

Badanie opublikowane w Środowisko międzynarodowe Dziennik w poniedziałek był wstępną globalną analizą utraty życia i zdrowia związanej z długimi godzinami pracy.

WHO i ILO oszacowały, że 398 000 osób zmarło z powodu udaru, a 347 000 na choroby serca w 2016 r. Przy pracy co najmniej 55 godzin tygodniowo. W latach 2000-2016 liczba zgonów z powodu chorób serca spowodowanych długimi godzinami pracy wzrosła o 42%, a udaru o 19%.

W badaniu stwierdzono, że 55 godzin lub więcej tygodniowo wiąże się z szacowanym o 35% wyższym ryzykiem udaru i 17% wyższym ryzykiem zgonu z powodu choroby niedokrwiennej serca niż 35 do 40 godzin tygodniowo. W 2016 r. 488 milionów ludzi na całym świecie było narażonych na długie godziny pracy przekraczające 55 godzin tygodniowo, szacuje WHO i MOP.

„Obciążenie chorobami związanymi z pracą” było szczególnie istotne w przypadku mężczyzn (72% zgonów mężczyzn) i osób mieszkających na zachodnim Pacyfiku (w tym WHO, w tym w Chinach, Korei Południowej, Australii i Japonii). oraz regiony Azji Południowo-Wschodniej i pracowników w średnim lub starszym wieku; powiedział w poniedziałek WHO.

„Większość zgonów odnotowano u osób w wieku od 60 do 79 lat, które w wieku od 45 do 74 lat pracowały 55 godzin lub więcej tygodniowo” – dodała organizacja.

„Ponieważ wiadomo, że długie godziny pracy są odpowiedzialne za około jedną trzecią całkowitego szacowanego obciążenia chorobami zawodowymi, uważa się, że jest to czynnik ryzyka najbardziej obciążający choroby zawodowe”.

READ  Infolinie „dzwonią”: chińska strategia wobec kryzysu militarnego musi zostać ponownie przemyślana, mówi szef Biden Asia | Chiny

Badanie WHO-ILO obejmowało analizę 37 badań dotyczących choroby niedokrwiennej serca i 22 badań dotyczących udaru, a także dane z ponad 2300 badań przeprowadzonych w 154 krajach w latach 1970-2018.

Niepokojący trend

Chociaż badanie nie obejmowało okresu pandemii, wyniki pojawiają się w czasie, gdy liczba osób pracujących przez długie godziny rośnie i obecnie stanowi 9% całej populacji na świecie, WHO powiedziała, dodając: „Ten trend zakłada Jeszcze więcej osób jest zagrożonych niepełnosprawnością związaną z pracą i przedwczesną śmiercią ”.

Pandemia koronawirusa położyła również większy nacisk na godziny pracy. WHO ostrzega, że ​​pandemia przyspiesza rozwój, który może sprzyjać tendencji do wydłużania godzin pracy.

Dyrektor Generalny WHO, Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus zauważył, że pandemia „znacząco zmieniła sposób pracy wielu ludzi”.

„Telepraca stała się normą w wielu branżach, często zacierając granice między domem a pracą. Ponadto wiele firm zostało zmuszonych do zwolnienia lub zamknięcia, aby zaoszczędzić pieniądze, a ludzie, którzy nadal są na liście płac, pracują nad dłuższymi godzinami pracy. Żadna praca nie jest warta ryzyka udaru lub choroby serca. Rządy, pracodawcy i pracownicy muszą współpracować, aby uzgodnić granice ochrony zdrowia pracowników – powiedział.

WHO zaleciła, aby rządy „wprowadziły, wdrożyły i egzekwowały przepisy, regulacje i wytyczne, które zakazują obowiązkowych nadgodzin i zapewniają maksymalne limity czasu pracy” i zasugerowały, że pracownicy mogą podzielić godziny pracy, aby liczba przepracowanych godzin nie przekroczyła 55 lub więcej na godzinę zwiększa tydzień.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *