Connect with us

technologia

To nie jest księżyc: doświadczony projektant Apple przedstawia głośnik Cell Alpha za 1799 USD

Published

on

Christopher Stringer, były projektant Apple, który przez 22 lata pracował nad wszystkim, od HomePod do oryginalnego iPhone’a, przedstawił debiutanckiego rzecznika swojego nowego startupu. Nazywa się to Cell Alpha, futurystyczny głośnik w kształcie Gwiazdy Śmierci, z naciskiem na dźwięk przestrzenny. Kosztuje 1799 USD lub 1969 USD, jeśli chcesz model z podstawą podłogową.

Cell Alpha ma głośniki niskotonowe na górze i na dole, które są rozmieszczone w konfiguracji „wyważonej na siłę”. Są one połączone z trzema przetwornikami średniego zasięgu rozmieszczonymi wokół równika, gdzie, jak się uważa, znajduje się mały otwór termiczny – jedyna znana słabość Cell Alpha. Żarty na bok, firma Stringer, Syng, twierdzi, że ta konfiguracja trzech przetworników (zwana „Triphone”) jest w stanie wyświetlać dźwięk z „najwyższą dokładnością” w pomieszczeniu.

Dwa modele podłogowe.
Obraz: Śpiewaj

Syng stawia duże wymagania w zakresie funkcji dźwięku przestrzennego w Cell Alpha. Jest to pierwszy na świecie głośnik „triphonic”, ponieważ oferuje możliwości przestrzennego dźwięku, które wykraczają poza istniejący od dawna dźwięk stereo. W praktyce głośnik ma umożliwić głośnikowi wypełnienie całego pomieszczenia dźwiękiem przestrzennym, tworząc wrażenie, że określone dźwięki lub instrumenty dochodzą z określonych obszarów pomieszczenia. W stojak głośnika wbudowane są trzy mikrofony do pomiaru geometrii pomieszczenia. podobny do HomePodPomaga to stworzyć wrażenie dźwięku przestrzennego przy użyciu tylko jednego głośnika.

Nawet model stojaka głośnikowego jest potężny.
Obraz: Śpiewaj

Podczas gdy Syng twierdzi, że jeden głośnik może zapewnić dźwięk przestrzenny, każdy, kto wyda 5 397 USD, może sparować trzy głośniki Cell Alpha w jednym pomieszczeniu, aby uzyskać „najpełniejszą ekspresję trójdźwiękowego dźwięku”. Według raportu the Financial TimesSyng ma nadzieję, że oprócz sprzedaży sprzętu, uzyska również przychody z licencjonowania technologii audio.

Jeśli chodzi o łączność, Cell Alpha obsługuje AirPlay 2 i Spotify Connect przez WiFi, zgodnie z Syng. Fizyczną łączność zapewniają dwa porty USB-C. Syng planuje również wypuścić kabel USB-C do HDMI, aby umożliwić podłączenie Cell Alpha do telewizorów (może również odtwarzać dźwięk z telewizora za pomocą AirPlay). Towarzysząca aplikacja Syng Space jest dostępna do konfiguracji i sterowania odtwarzaniem.

Porty USB-C umożliwiają fizyczną łączność.
Obraz: Śpiewaj

Obecnie Syng zatrudnia około 50 osób według Przewodowy, Poinformowano, że zebrano 15 milionów dolarów finansowania. Plik FTZ ubiegłorocznego raportu wynika, że ​​wśród tych pracowników byli byli projektanci i inżynierowie Apple, a także byli pracownicy Nest, Ring, Nike i Facebooka. Inni podobno dołączyli do firm audio Harman i Bowers & Wilkins.

Cell Alpha jest już dostępny do kupienia na stronie internetowej Syng. W tym momencie oczekuje się, że wysyłka zajmie od sześciu do ośmiu tygodni.

READ  Myślę, że czas przestać nazywać je „aplikacjami na Androida” i tak je traktować
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *