Connect with us

Sport

Bayern Monachium został uznany za najsilniejszą piłkarską markę na świecie, ponieważ opad ESL szkodzi europejskiej elicie

Published

on

JEDDAH: Tala Al-Ghamdi nadrabia stracony czas. Nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich saudyjskich piłkarzy.

Premiera Ligi Futbolu Kobiet (WFL) w listopadzie 2020 roku zgromadziła 600 zawodników z 24 drużyn z Rijadu, Jeddah i Dammamu, a na koniec dała Saudyjkom szansę i uznanie, na jakie zasługują na poziomie krajowym.

W krótkim czasie Al-Ghamdi, który gra w Jeddah Eagles, zwycięzcy pierwszego WFL, stał się jednym z najbardziej obiecujących talentów w grze.

Jej pasja do piłki nożnej i determinacja w rozwijaniu kobiecej piłki nożnej w Arabii Saudyjskiej zaczęły się, gdy po raz pierwszy kopnęła piłkę w wieku sześciu lat.

„Zawsze byłem wysportowany, to też była część mojej rodziny” – powiedział Al-Ghamdi. „Widzieliśmy różne lokalne i międzynarodowe turnieje sportowe w kraju. Przede wszystkim najwięcej radości sprawiało mi granie w piłkę nożną z moimi krewnymi, mimo że dziewczyny nie były zachęcane do uprawiania sportu. Kiedy byłem młodszy, bawiłem się z kuzynami i chłopakami z sąsiedztwa. “

Zdeterminowana, by kontynuować karierę w sporcie, dołączyła do Jeddah Eagles w wieku 19 lat, gdzie otrzymała możliwość gry w Jeddah Women’s League. Dziś, trzy lata po dołączeniu do zespołu, Al-Ghamdi bierze udział w pierwszym WFL.

„W moim dzieciństwie, kiedy bawiliśmy się z chłopakami, ustawiali dziewczyny na pozycji bramkarza, ale ufałam swoim umiejętnościom i umiejętnościom, które uważałam za wystarczająco dobre, aby być częścią zespołu” – powiedziała.

Al-Ghamd przyznaje, że nie byłaby tam, gdzie jest dzisiaj, gdyby nie wsparcie rodziców.

„Kiedy byłem młody, wyobrażałem sobie, że gram w piłkę nożną. Grałem tak długo, aż w Jeddah były akademie i zawody piłki nożnej kobiet. “

Chociaż Al-Ghamdi jest wdzięczna, że ​​społeczeństwo się zmieniło, ponieważ zaakceptowało kobiecą piłkę nożną, dziś widzi miejsce na większe wsparcie.

„Szczerze mówiąc, jest dużo do zrobienia” – powiedziała. „Baza i młodsze zespoły idą w dobrym kierunku. Przede wszystkim musimy najpierw kulturowo zaakceptować kobiecą piłkę nożną. Wszyscy mamy udogodnienia, rząd pozwala nam grać w tę grę, a kierownictwo wspiera nas wszystkimi udogodnieniami. Ale miałoby to duże znaczenie, gdyby cały kraj był za grą. “

READ  Sports Digest: Ronaldo wraca do Manchesteru United

Twoim celem jest ostatecznie reprezentowanie swojego kraju w turniejach regionalnych i międzynarodowych. Chociaż Saudyjski Związek Piłki Nożnej nie utworzył jeszcze kobiecej drużyny seniorskiej, mówi, że będzie nadal rozwijać tę grę i upewniać się, że osiągnie jej rekord życiowy.

„Moim marzeniem byłoby zagrać w reprezentacji Arabii Saudyjskiej” – powiedziała. „Ale realistycznie rzecz biorąc, naprawdę chcę, aby futbol saudyjskich kobiet osiągnął poziom, na jaki zasługuje. Jesteśmy na dobrej drodze i jeśli będziemy ciężko pracować, dotrzemy do celu. “

Al-Ghamdi wezwał do wsparcia kobiecej piłki nożnej, aby sprostać ambicjom saudyjskich zawodniczek obecnie grających w WFL.

Przyszłość z pewnością wygląda lepiej pod tym względem, ponieważ ostatnie wydarzenia na poziomie kontynentalnym powinny mieć pozytywny wpływ na grę w Królestwie.

Najnowsze kryteria licencjonowania klubów kobiet AFC są częścią przepisów licencyjnych klubów AFC (edycja z 2021 r.), Które zostały ratyfikowane przez Federalny Komitet Wykonawczy w styczniu i oczekuje się, że będą miały podobne przełomowe skutki jak gra mężczyzn ze szczególnym uwzględnieniem atletycznej, infrastrukturalnej, wymagania kadrowe, administracyjne, prawne i finansowe.

Otwiera to możliwość rywalizacji Al-Ghamdi i innych saudyjskich piłkarskich kobiet w nowo ogłoszonej Lidze Mistrzów Kobiet AFC, która ma się rozpocząć w 2023 r. I która zapowiada się jako najważniejszy turniej klubowy kobiet w Azji.

„To bardzo zachęcająca wiadomość i mam nadzieję, że będę reprezentować mój ulubiony klub Al-Ittihad” – powiedziała.

21-letnia obrończyni ujawniła również lokalnych i międzynarodowych zawodników, na których patrzy.

„Moim wzorem do naśladowania w światowym futbolu jest Trent Alexander-Arnold, zawodnik Liverpoolu, jako współczesny prawy obrońca, a moim ulubionym lokalnym zawodnikiem jest wschodząca gwiazda Saud Abdel Hamid z klubu piłkarskiego Al-Ittihad, ponieważ jest na pozycji Ja gram. “

Na razie wizja Al-Ghamdiego dotycząca przyszłości gry pozostaje prosta i wszechstronna.

READ  Andy Murray wygrywa po ringowej sadze; Świątek wieje

„Moim marzeniem jest, aby każda dziewczyna w Arabii Saudyjskiej miała możliwość czerpania radości ze sportu do maksimum i zobaczenia reprezentacji Arabii Saudyjskiej na międzynarodowych turniejach”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *