Connect with us

technologia

Biden celuje w Big Tech w zarządzeniu wykonawczym dotyczącym praktyk antykonkurencyjnych | Administracja Bidena

Published

on

Joe Biden podpisał dekret wymierzony w praktyki antykonkurencyjne w całej gospodarce, które mogą mieć poważne konsekwencje Konsekwencje dla największej amerykańskiej firmy technologicznej.

Piątkowe zamówienie jest najnowszym ze środków antymonopolowych Bidena, które od lat zachwycają postępowców, którzy naciskają na więcej środków dotyczących władzy korporacyjnej, zwłaszcza wśród dużych firm technologicznych.

Rozporządzenie dotyczyć będzie kilkunastu agencji federalnych, które obejmują 72 środki i propozycje mające na celu „szybkie rozwiązanie niektórych z najbardziej palących problemów konkurencji w naszej gospodarce”, powiedział Biały Dom.

Podczas ceremonii podpisania w Białym Domu, Biden potępił obecną erę monopoli gospodarczych. „Zamiast konkurować o konsumentów, konsumują swoich konkurentów; Zamiast konkurować o pracę, znajdują sposoby na zdobycie przewagi nad pracą ”- powiedział.

„Pozwól mi jasno powiedzieć: kapitalizm bez konkurencji nie jest kapitalizmem. To eksploatacja ”.

Najnowsze promocje dla wielkich technologii

Zaproponowane w rozporządzeniu środki techniczne obejmują przywrócenie neutralności sieci, ponowne zbadanie problematycznych fuzji, forsowanie przepisów przeciwko nadmiernemu nadzorowi korporacyjnemu, zapobieganie nieuczciwym opłatom za zakończenie połączenia od dostawców usług internetowych, takich jak Verizon i AT&T, oraz przepisy dotyczące „prawa do naprawy”.

Biden zapytał Wzmożona kontrola fuzji przez liderów technologii, „ze szczególnym uwzględnieniem” pozyskiwania nowych konkurentów, fuzji seryjnych, gromadzenia danych, konkurencji ze strony „darmowych” produktów oraz wpływu na prywatność użytkowników”.

Może to wpłynąć na poprzednie fuzje, które zostały pierwotnie zatwierdzone, ale niedawno ponownie zbadane przez amerykańską Federalną Komisję Handlu (FTC), w tym przejęcie Instagrama przez Facebooka w 2012 roku.

Posunięcia, których celem są duże przejęcia technologiczne, mają miejsce kilka tygodni po nominowaniu przez Biden naukowca antymonopolowego Linę Khan do FTC, sygnalizując wznowienie wysiłków na rzecz atakowania dużych firm technologicznych.

Zachęca również FTC do ograniczania możliwości producentów maszyn rolniczych do ograniczania korzystania z niezależnych warsztatów lub samodzielnego wykonywania napraw – na przykład, gdy producenci ciągników uniemożliwiają rolnikom naprawę własnych ciągników.

READ  Phantom Liberty to jedyne rozszerzenie Cyberpunka za sprawą Unreal

W porozumieniu Biden zachęca również Federalną Komisję Łączności do przywrócenia neutralności sieci, środków mających na celu uniemożliwienie dostawcom usług internetowych preferowania niektórych treści i stron internetowych w stosunku do innych, które zostały wycofane pod administracją Trumpa w 2017 roku.

Zwolennicy wolności w Internecie twierdzą jednak, że wiele z działań, do których podjęcia Biden zachęcił FCC, nie może pójść naprzód, dopóki rząd nie nominuje piątego komisarza, ponieważ czteroosobowy zarząd ugrzęzł w ostatnich latach.

Evan Greer, dyrektor organizacji zajmującej się prawami cyfrowymi Fight for the Future, powiedział, że rząd musi szybko powołać komisarza, który „nie ma powiązań z branżą telekomunikacyjną i który sprzeciwia się dostawcom usług internetowych, którzy pomagają przywrócić neutralność sieci”. , i kto rozszerzy dostęp szerokopasmowy dla wszystkich ”.

„W Rozporządzeniu Wykonawczym jest wiele wspaniałych słów, ale musimy podjąć pewne działania, aby te słowa miały znaczenie” – powiedziała.

Inne branże dotknięte problemem

Kontrakt nie dotyczy tylko przestrzeni technologicznej – wysiłki Bidena mające na celu ograniczenie władzy korporacji rozciągają się na jego plany infrastrukturalne, ponieważ poprosił duże korporacje o płacenie „sprawiedliwej części” podatków w celu sfinansowania jego propozycji.

Mówiąc o potrzebie podniesienia podatków od korporacji i najbogatszych Amerykanów, Biden powiedział w środę: „Nie próbuję nikogo prześcignąć, ale po prostu włącz się do gry”.

Nakaz zabroni lub ograniczy zakaz konkurowania w celu ułatwienia zmiany pracy i podniesienia płac w niektórych branżach, zezwoli na zmiany przepisów, które utorują drogę do sprzedaży aparatów słuchowych w drogeriach, a także zabroni firmom internetowym nadmiernych opłat za wcześniejsze zakończenie umowy.

W branży lotniczej administracja wymaga od firm podawania jasnych informacji z góry o dodatkowych opłatach i ułatwiania klientom uzyskania zwrotu pieniędzy.

Rozporządzenie wzywa do łatwiejszej zmiany banków, wymagając od banków, aby umożliwiały swoim klientom przenoszenie ich danych finansowych do innej firmy.

READ  Polska kupuje HIMARS, wieńcząc w maju duży nacisk modernizacyjny

Zawiera kilka przepisów, które mogą mieć wpływ na agrobiznes. Wzywa Departament Rolnictwa USA do uchwalenia nowych zasad, które określają, kiedy mięso może być oznaczone jako „Produkt z USA”. Demokratyczni prawodawcy i przywódcy związkowi witali rozkaz.

Senator Amy Klobuchar, demokratka z Minnesoty, która przewodniczy Senackiej Podkomisji Sądownictwa ds. Polityki Konkurencji, powiedziała, że ​​zarządzenie Bidena musi być poparte działaniami Kongresu.

„Polityka konkurencji potrzebuje nowej energii i nowych podejść, abyśmy mogli rozwiązać problem monopolu Ameryki”, powiedział Klobuchar. „Oznacza to, że przepisy aktualizują nasze przepisy antymonopolowe, ale oznacza to również ponowne przemyślenie, co rząd federalny może zrobić, aby zachęcić konkurencję zgodnie z naszymi obecnymi przepisami”.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *