Connect with us

Świat

Haiti wzywa USA do wysłania żołnierzy po zabójstwie prezydenta – na żywo | Wiadomości z USA

Published

on

Saul został zwolniony po odrzuceniu rezygnacji, poinformowali urzędnicy Białego Domu. Jego zastępca, David Black, który został również mianowany przez byłego prezydenta Donalda Trumpa, zrezygnował w piątek na żądanie.

Biden mianował Kilolo Kijakaziego, obecnego zastępcę komisarza ds. emerytur i polityki rentowej, jako po komisarza do czasu wybrania stałego kandydata.

Jednak Saul powiedział w piątkowym popołudniowym wywiadzie, że nie opuści swojego stanowiska i zakwestionował legalność posunięcia Białego Domu, aby go usunąć. Jako szef niezależnej agencji, której kierownictwo zwykle nie zmienia się w nowym rządzie, sześcioletnia kadencja Saula powinna trwać do stycznia 2025 roku. Biały Dom powiedział, że niedawne orzeczenie Sądu Najwyższego daje prezydentowi prawo do zastąpienia go.

Saul zaprzeczył: „Uważam się za tymczasowo chronionego komisarza ds. zabezpieczenia społecznego” – powiedział, dodając, że planuje wrócić do pracy w poniedziałek rano i zalogować się zdalnie ze swojego domu w Nowym Jorku. Swój upadek nazwał „masakrą w piątek wieczorem”.

„To był pierwszy raz, kiedy ja lub mój zastępca wiedzieliśmy, że to nadchodzi” – powiedział Saul o e-mailu, który otrzymał z biura zasobów ludzkich Białego Domu w piątek rano. „To była błyskawica, której nikt się nie spodziewał. A teraz agencja pozostawiła to w całkowitym zamieszaniu ”.

Zwolnienie Saula nastąpiło po burzliwej sześciomiesięcznej kadencji w administracji Bidena, podczas której prawnicy Kapitolu zajmujący się osobami starszymi i niepełnosprawnymi oraz Demokraci naciskali na Biały Dom, aby go zwolnili. Starł się ze związkami reprezentującymi jego 60 000 pracowników, którzy powiedzieli, że stosował taktykę antyzwiązkową. Rozgniewani adwokaci twierdzą, że zwlekał, podczas gdy miliony niepełnosprawnych Amerykanów czekały, aż przekaże akta Urzędowi Skarbowemu w celu zwolnienia ich czeków stymulacyjnych – oskarżając go o nadgorliwą kampanię mającą na celu nakłonienie osób niepełnosprawnych do złożenia wniosku o przywrócenie osiągnięć.

READ  Książę William broni brytyjskiej monarchii przed zarzutami rasizmu :: WRAL.com
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *