Connect with us

technologia

Według Apple, iMessage dla Androida „wyrządzi więcej szkody niż pomocy”

Published

on

Apple wie, że niebieskie bąbelki iMessage są ogromną przeszkodą w przejściu na Androida, dlatego usługa nigdy nie pojawiła się w mobilnym systemie operacyjnym Google. Wynika to wyraźnie z zeznań i e-maili od pracowników Apple, w tym niektórych kierowników wysokiego szczebla zaangażowanych w wniesienie sprawy do sądu przez Epic Games w ramach jego postępowania sądowego z producentem iPhone’a.

Epic twierdzi, że Apple celowo stara się utrzymać klientów w kontakcie z ekosystemem swoich urządzeń, a iMessage jest jedną z głównych usług, które pomagają mu to zrobić. Na poparcie swojego argumentu przytacza komentarze starszego wiceprezesa Apple ds. Oprogramowania i usług internetowych, Eddiego Cue, starszego wiceprezesa ds. Inżynierii oprogramowania Craiga Federighiego i członka Apple, Phila Schillera.

„Numer 1 jest najtrudniejszy [reason] Opuszczenie aplikacji Apple Universe to iMessage … iMessage to poważna blokada ”- napisał w e-mailu w 2016 roku bezimienny były pracownik Apple i poprosił Schillera o odpowiedź:„ Przejście z iMessage na Androida przyniesie nam więcej szkody niż pomocy, ten e-mail pokazuje, dlaczego. „

„IMessage na Androida zostanie po prostu użyty do usunięcia [an] Przeszkoda dla rodzin iPhone’ów, które dają swoim dzieciom telefony z Androidem ”- mówi Federighi. Chociaż przez lata pojawiły się obejścia związane z używaniem iMessage na Androidzie, żadne z nich nie było szczególnie praktyczne ani niezawodne.

Zgodnie z dokumentacją Epic, powołując się na Eddiego Cue, Apple zdecydowało się w 2013 roku nie rozwijać iMessage dla Androida po uruchomieniu usługi przesyłania wiadomości z iOS 5 w 2011 roku. Cue przyznaje, że Apple „mogło stworzyć wersję dla Androida, która współpracuje z systemem Android iOS”, tak aby „użytkownicy obu platform mogli bezproblemowo wymieniać wiadomości między sobą. „Oczywiście taka wersja nigdy nie została opracowana.

READ  Największa moneta kiedykolwiek wyprodukowana przez Mennicę Królewską w 1100-letniej historii UK News

Wraz z iMessage, Epic przytacza szereg innych usług Apple, które rzekomo przyczyniają się do zablokowania. Obejmuje to w szczególności usługę czatu wideo FaceTime ogłoszoną przez Steve’a Jobsa byłby otwartym standardem branżowym z powrotem na WWDC 2010. FaceTime został później wydany na iPhone’y, iPady i komputery Mac, ale nie jest oficjalnie dostępny dla urządzeń innych niż Apple.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *