Connect with us

Sport

LARRY E. BYLUND | Wiadomości, sport, praca

Published

on

LARRY E. BYLUND

DAYTON – Larry E.Bylund, 74, z Dayton, a dawniej Harcourt w stanie Iowa, zmarł niespodziewanie w swoim domu w poniedziałek 5 kwietnia 2021 roku.

Larry Edward Bylund, syn Edwarda L. i Rose M (Hansen) Bylund, urodził się 2 marca 1947 r. W Carroll w stanie Iowa. Został ochrzczony 20 listopada 1948 roku w kościele Immanuel Lutheran w Story City i bierzmowany w Our Saviors w Audubon.

Larry uczęszczał do wczesnej szkoły podstawowej w Ellsworth. Rodzina przeniosła się do Viola Center w marcu 1959 roku. Ukończył klasę Audubon High School w 1965 roku, pierwszą klasę, która ukończyła nowo wybudowany budynek liceum. Po ukończeniu studiów Larry służył w Gwardii Narodowej stanu Iowa, dopóki nie stracił ręki w wypadku na farmie w 1966 roku.

Ożenił się z Michałem Sonquista w listopadzie 1973 roku. Para mieszkała w Audubon, a następnie przeniosła się do Shannon City / Arispe w stanie Iowa. Później przenieśli się na farmę pod Harcourt.

Larry był dumnym ojcem swoich dzieci, Andrei i Jacoba.

Larry był pasjonatem rolnictwa. Przez lata hodował kukurydzę, soję, pszenicę, indyki, gęsi, świnie z Polski, Chin, krowy rasy Limousin, ćwierćkonie i inne zwierzęta hodowlane.

Kochał swój sprzęt John Deere, zwłaszcza swój traktor 4010. Hodował przez ponad 50 lat, aż pod koniec 2019 roku przeszedł na emeryturę. Uwielbiał dobry traktor i łączył podróż z siedmioma wnukami.

Przez lata był zaangażowany w różne działania, takie jak kluby 4-H, zarząd szkoły, zarząd spółdzielni, wyceny nieruchomości i gruntów. Lubił spędzać czas z przyjaciółmi, rozmawiając o rolnictwie, targach rolniczych, polityce i oczywiście o pogodzie.

Larry został poprzedzony śmiercią przez swoich rodziców Edwarda i Rose Bylundów, jego siostrę Kathryn Moravec i jego szwagra Jim Guthrie.

Larry przeżył ze swoimi dziećmi Andreą (Todd) Marshallem i Jacobem (Mindy) Bylundem. Jego siedmioro wnucząt Abigail, Anna, Alexandra i Amelia Bylund, Ashley, Austin i Brendan Marshall.

READ  Polski duet top zaktualizowany światowy ranking showdown

Jego rodzeństwo: Karen Guthrie, Mary Anne (Larry) Pomeroy, Cheryl (Greg) Averill, Carole (Jim) Zahn i Janet (Steve) Schreck, a także wiele siostrzenic, siostrzeńców, przyjaciół i innych krewnych Arch Anderson, Marilyn Hansen i Anna England .

Na prośbę Larry’ego jego ciało zostało poddane kremacji.

Celebration of Life odbędzie się w sobotę 10 kwietnia 2021 r. O godzinie 14:00 w United Methodist Church w Dayton. Funkcję przewodniczyć będzie pastor Kay Christie. Przed nabożeństwem od 12:00 do usługi odbędzie się wycieczka Come & Go. Wymagane jest maskowanie i dystans społeczny. Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu w Dayton. Aranżacje powierzono Carson ~ Stapp Funeral Home w Dayton. Internetowe nekrologi i kondolencje można znaleźć na stronie: www.carsonstappfuneralhome.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.