Connect with us

technologia

Doposażenie dwóch kolejnych sklepów osiedlowych w AiFi w technologię kasy bezkasowej

Published

on

AIFi ogłoszone dzisiaj że dodaje technologię płatności bezkasowych do dwóch lokalizacji biznesowych Loop Neighborhood w Kalifornii, zaczynając od San Francisco Bay Area. Umowa rozszerza istniejące partnerstwo, w ramach którego obie firmy otworzyły w 2019 roku w pełni autonomiczną stację benzynową NanoStore w Campbell w Kalifornii.

AIFi wyposaża sklepy w kamery, aby stworzyć skomputeryzowany system kasowy, który pozwala klientom wejść, złapać to, czego chcą i wyjść, automatycznie doładowując się, gdy wychodzą. W przypadku tych nowych sklepów Loop Neighborhood klienci używają aplikacji AiFi do zeskanowania kodu QR przy wejściu lub wyjściu ze sklepu, dzięki czemu mogą pominąć kasę.

Płatności bezgotówkowe nabrały rozmachu w 2021 r., gdy wiele startupów finansuje i instaluje systemy. Był to szczególnie pracowity rok dla firmy AiFi, która nawiązała współpracę z holenderską siecią sklepów wielobranżowych Wundermart, która docelowo otworzy 1000 autonomicznych lokalizacji. AiFi nawiązało również współpracę z firmą Verizon, aby otworzyć na tegorocznych targach Indianapolis 500 wyskakujący sklep nano z obsługą 5G. Niedawno firma otworzyła autonomiczny NanoStore z polską siecią sklepów spożywczych Żabka.

Ale AiFi nie jest jedyną firmą, która w tym roku promuje autonomiczny handel detaliczny. Zippin otworzył sklep w nowojorskim Barclay’s Center. Trigo otwiera kasę z siecią spożywczą Rewe w Niemczech. A Amazon otworzył swój pierwszy pełnowymiarowy sklep spożywczy bez kasy w stanie Waszyngton.

Istnieje wiele przyczyn tego przyspieszonego zainteresowania kasą. Najpierw pandemia ( nie zniknął) wzywa detalistów do ograniczenia interakcji człowiek-człowiek w swoich sklepach. Bezkasowa kasa nie tylko eliminuje człowieka kasjera z równania zakupów, ale także oznacza, że ​​klienci nie muszą stać w kolejce obok siebie. Ponadto bezkasowa kasa może dać sprzedawcy więcej informacji w czasie rzeczywistym o stanach magazynowych na półkach. Kamery i czujniki monitorują to, co ludzie odbierają i odkładają, aby menedżerowie mogli szybciej wykrywać wąskie gardła.

Dyrektor generalny AiFi powiedział mi niedawno, że chociaż jest wiele wiadomości i emocji związanych z kasą bezgotówkową, do przyjęcia przez główny nurt jest jeszcze około dekady. To powiedziawszy, o podobnych otwarciach będziemy pisać jeszcze przez długi czas.

AiFi nie ogłosiło dokładnie, gdzie zostaną otwarte nowe sklepy Loopless Cashier, ale jeśli jesteś w Bay Area i natkniesz się na jeden, podziel się z nami swoim doświadczeniem!

READ  Najlepsze oferty na AirPods w Czarny piątek: AirPods Pro do 195 USD w Woot, 99 USD za AirPods w Walmart 4 listopada
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *