Connect with us

Świat

Tajfun In-fa (Tajfun Fabian) uderzy w części Japonii, w których w przyszłym tygodniu staną Chiny

Published

on

To przychodzi później Tajfun Cempaka gwałtownie zintensyfikowała się podczas zbliżania się do południowo-wschodniego wybrzeża Chin we wtorek, powodując wyjście na ląd około 240 kilometrów na południowy zachód od. jest osiągnięte Hongkong.

Cempaka jest teraz lądem i przynosi rozległe opady od 4 do 20 cali w częściach prowincji Guangdong, Guangxi i Hainan. Odosobnione lokalizacje mogą do piątku zbliżyć się do 20 cali.

Tajfun In-fa powoli nabiera siły, gdy wiruje na zachód nad Oceanem Spokojnym.

Maksymalne utrzymujące się wiatry to 103 mil na godzinę (165 km/h) według aktualizacji w środę o 17:00 czasu wschodniego (czasu Hongkongu) o 17:00 z Centrum Ostrzegania przed tajfunami.

Burza znajduje się około 305 kilometrów od bazy lotniczej Kadena na Okinawie i przynosi deszcze i burze tropikalne do części południowej wyspy Japonii.

Ta szansa na deszcz pozostanie zwiększona w tym tygodniu, ponieważ In-fa powoli przemieszcza się na zachód.

Powolny charakter tej burzy spowoduje znaczny wzrost sum opadów. Wiele z południowych wysp japońskich będzie mieć w sumie co najmniej 10 cali, a prawdopodobnie więcej niż 20 cali na wyższych wysokościach.

„In-Fa przejdzie na południe od Okinawy, bliżej Miyakojimy, która została zbudowana, aby poradzić sobie z towarzyszącym deszczem i wiatrem. Problem może powstać, jeśli system przesunie się w pobliżu Taipei” – powiedział meteorolog CNN Tom Sater.

Oczekuje się, że maksymalne wiatry w pobliżu centrum In-fa do czwartku na południowych wyspach japońskich osiągną 175 km/h, kiedy burza może osiągnąć maksymalną intensywność.

„Pasmo górskie na Tajwanie może wycisnąć nawet metr deszczu nad regionem, podczas gdy Tajwan zmaga się z najgorszą suszą od około 50 lat. Taka ilość deszczu może doprowadzić do katastrofalnych powodzi i osunięć ziemi ”- mówi Sater.

Prognoza na najbliższe dwa do pięciu dni stała się bardziej pewna. Po tym, jak In-fa skierował się na zachód do czwartku rano (piątek rano czasu Hongkongu), oczekuje się, że skręcą na północny zachód.

READ  W Indonezji rośnie liczba mężczyzn zarażonych chrząstką przebraną za żonę w związku z nasileniem się pandemii

Ten skręt na północny zachód powinien być wykonany w piątek rano (czasu Hongkongu w sobotę) i na morzu, aby uniknąć poważnego wpływu na Tajwan.

Niezależnie od tego, porywiste wiatry i gwałtowne powodzie z ulewnego deszczu będą poważnym problemem, z sumą większą niż 12 cali na niższych wysokościach i ponad 20 cali w górach Tajwanu w dalszej części tygodnia.

Oczekuje się, że In-fa będzie kontynuowany na północny-zachód po minięciu Tajwanu na północy i prawdopodobnie dotarciu w ten weekend do wschodnich Chin. Obecny tor wskazuje na możliwe lądowanie w pobliżu Wenzhou i Taizhou, które znajdują się na chińskim wybrzeżu.

„Istnieje możliwość, że tajfun In-fa zwolni i wyprzedzi Chiny, skręcając na północ po 72 godzinach”, mówi JTWC.

Obecna prognoza wskazuje, że w ten weekend nadal będzie intensywność tajfunów z utrzymującymi się wiatrami w pobliżu centrum burzy z prędkością do 160 km/h. Ulewny deszcz pozostanie zagrożeniem ze strony tej burzy przez cały czas jej trwania.

Rekordowe opady we wschodnich Chinach przed In-fa

Według miejskiego biura meteorologicznego we wtorek ulewny deszcz w chińskim mieście Zhengzhou pobił rekord.

Według państwowej agencji informacyjnej CGTN we wtorek w chińskim mieście Gongyi w prowincji Henan zginęła co najmniej jedna osoba, a dwie zaginęły.

Pasażerowie uwięzieni w zatopionym metrze, gdy śmiertelne powodzie zalały środkowe Chiny

„Opad godzinowy i deszcz jednodniowy tym razem pobił historyczny rekord 60 lat, odkąd Biuro Meteorologiczne Zhengzhou zostało utworzone w 1951 roku” – powiedziało Biuro Meteorologiczne Zhengzhou w filmie wyjaśniającym deszcze.

„Opad deszczu, jaki miało miasto w ciągu ostatnich trzech dni, był już równy całkowitej ilości opadów, które miasto miało w zeszłym roku” – powiedział minister.

Według urzędu średnie roczne opady w Zhengzhou wynoszą ponad 25 cali. Zgodnie z ich analizą ostatnich opadów, miasto widziało 7,9 cala od 16:00 do 17:00 we wtorek. Od 20:00 od poniedziałku do 20:00 we wtorek miasto widziało 21,8 cala deszczu; a od soboty 20:00 do wtorku 20:00 miasto wyglądało na 24,3 cala.

Pojazdy utknęły we wtorek w mieście Zhengzhou w prowincji Henan w środkowych Chinach po ulewnej ulewie.

Wilgoć związana z tymi deszczami może być powiązana zarówno z tajfunami Cempaka, jak i In-fa, mimo że znajdują się setki mil od tej części Chin.

READ  Izrael: Dwie rakiety wystrzelone ze Strefy Gazy. Jesteś ranny [WIDEO]

Ulewne deszcze nawiedziły centralną chińską prowincję Henan od piątku, dotykając ponad 144.660 mieszkańców, poinformowała we wtorek chińska państwowa agencja informacyjna Xinhua. Ponad 10 000 zostało przeniesionych w bezpieczniejsze miejsca.

Poważne powodzie nawiedziły centralne Chiny po niezwykle obfitych opadach deszczu, a system metra w mieście Zhengzhou został zalany pędzącą wodą.

Najwyższe opady odnotowano w Pingdingshan City w hrabstwie Lushan, na 15,8 cala, donosi Xinhua, dodając, że woda deszczowa uszkodziła ponad 56 mil kwadratowych upraw i spowodowała straty w wysokości 11,3 miliona dolarów.

Hira Humayun z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *