Connect with us

Świat

Tajfun In-fa (Tajfun Fabian) uderzy w części Japonii, w których w przyszłym tygodniu staną Chiny

Published

on

To przychodzi później Tajfun Cempaka gwałtownie zintensyfikowała się podczas zbliżania się do południowo-wschodniego wybrzeża Chin we wtorek, powodując wyjście na ląd około 240 kilometrów na południowy zachód od. jest osiągnięte Hongkong.

Cempaka jest teraz lądem i przynosi rozległe opady od 4 do 20 cali w częściach prowincji Guangdong, Guangxi i Hainan. Odosobnione lokalizacje mogą do piątku zbliżyć się do 20 cali.

Tajfun In-fa powoli nabiera siły, gdy wiruje na zachód nad Oceanem Spokojnym.

Maksymalne utrzymujące się wiatry to 103 mil na godzinę (165 km/h) według aktualizacji w środę o 17:00 czasu wschodniego (czasu Hongkongu) o 17:00 z Centrum Ostrzegania przed tajfunami.

Burza znajduje się około 305 kilometrów od bazy lotniczej Kadena na Okinawie i przynosi deszcze i burze tropikalne do części południowej wyspy Japonii.

Ta szansa na deszcz pozostanie zwiększona w tym tygodniu, ponieważ In-fa powoli przemieszcza się na zachód.

Powolny charakter tej burzy spowoduje znaczny wzrost sum opadów. Wiele z południowych wysp japońskich będzie mieć w sumie co najmniej 10 cali, a prawdopodobnie więcej niż 20 cali na wyższych wysokościach.

„In-Fa przejdzie na południe od Okinawy, bliżej Miyakojimy, która została zbudowana, aby poradzić sobie z towarzyszącym deszczem i wiatrem. Problem może powstać, jeśli system przesunie się w pobliżu Taipei” – powiedział meteorolog CNN Tom Sater.

Oczekuje się, że maksymalne wiatry w pobliżu centrum In-fa do czwartku na południowych wyspach japońskich osiągną 175 km/h, kiedy burza może osiągnąć maksymalną intensywność.

„Pasmo górskie na Tajwanie może wycisnąć nawet metr deszczu nad regionem, podczas gdy Tajwan zmaga się z najgorszą suszą od około 50 lat. Taka ilość deszczu może doprowadzić do katastrofalnych powodzi i osunięć ziemi ”- mówi Sater.

Prognoza na najbliższe dwa do pięciu dni stała się bardziej pewna. Po tym, jak In-fa skierował się na zachód do czwartku rano (piątek rano czasu Hongkongu), oczekuje się, że skręcą na północny zachód.

READ  Norweski lewicowy opozycja stawia na zwycięstwo w osuwisku, skomplikowane rozmowy

Ten skręt na północny zachód powinien być wykonany w piątek rano (czasu Hongkongu w sobotę) i na morzu, aby uniknąć poważnego wpływu na Tajwan.

Niezależnie od tego, porywiste wiatry i gwałtowne powodzie z ulewnego deszczu będą poważnym problemem, z sumą większą niż 12 cali na niższych wysokościach i ponad 20 cali w górach Tajwanu w dalszej części tygodnia.

Oczekuje się, że In-fa będzie kontynuowany na północny-zachód po minięciu Tajwanu na północy i prawdopodobnie dotarciu w ten weekend do wschodnich Chin. Obecny tor wskazuje na możliwe lądowanie w pobliżu Wenzhou i Taizhou, które znajdują się na chińskim wybrzeżu.

„Istnieje możliwość, że tajfun In-fa zwolni i wyprzedzi Chiny, skręcając na północ po 72 godzinach”, mówi JTWC.

Obecna prognoza wskazuje, że w ten weekend nadal będzie intensywność tajfunów z utrzymującymi się wiatrami w pobliżu centrum burzy z prędkością do 160 km/h. Ulewny deszcz pozostanie zagrożeniem ze strony tej burzy przez cały czas jej trwania.

Rekordowe opady we wschodnich Chinach przed In-fa

Według miejskiego biura meteorologicznego we wtorek ulewny deszcz w chińskim mieście Zhengzhou pobił rekord.

Według państwowej agencji informacyjnej CGTN we wtorek w chińskim mieście Gongyi w prowincji Henan zginęła co najmniej jedna osoba, a dwie zaginęły.

Pasażerowie uwięzieni w zatopionym metrze, gdy śmiertelne powodzie zalały środkowe Chiny

„Opad godzinowy i deszcz jednodniowy tym razem pobił historyczny rekord 60 lat, odkąd Biuro Meteorologiczne Zhengzhou zostało utworzone w 1951 roku” – powiedziało Biuro Meteorologiczne Zhengzhou w filmie wyjaśniającym deszcze.

„Opad deszczu, jaki miało miasto w ciągu ostatnich trzech dni, był już równy całkowitej ilości opadów, które miasto miało w zeszłym roku” – powiedział minister.

Według urzędu średnie roczne opady w Zhengzhou wynoszą ponad 25 cali. Zgodnie z ich analizą ostatnich opadów, miasto widziało 7,9 cala od 16:00 do 17:00 we wtorek. Od 20:00 od poniedziałku do 20:00 we wtorek miasto widziało 21,8 cala deszczu; a od soboty 20:00 do wtorku 20:00 miasto wyglądało na 24,3 cala.

Pojazdy utknęły we wtorek w mieście Zhengzhou w prowincji Henan w środkowych Chinach po ulewnej ulewie.

Wilgoć związana z tymi deszczami może być powiązana zarówno z tajfunami Cempaka, jak i In-fa, mimo że znajdują się setki mil od tej części Chin.

READ  Biurokracja w Rzymie powoduje gromadzenie się trupów

Ulewne deszcze nawiedziły centralną chińską prowincję Henan od piątku, dotykając ponad 144.660 mieszkańców, poinformowała we wtorek chińska państwowa agencja informacyjna Xinhua. Ponad 10 000 zostało przeniesionych w bezpieczniejsze miejsca.

Poważne powodzie nawiedziły centralne Chiny po niezwykle obfitych opadach deszczu, a system metra w mieście Zhengzhou został zalany pędzącą wodą.

Najwyższe opady odnotowano w Pingdingshan City w hrabstwie Lushan, na 15,8 cala, donosi Xinhua, dodając, że woda deszczowa uszkodziła ponad 56 mil kwadratowych upraw i spowodowała straty w wysokości 11,3 miliona dolarów.

Hira Humayun z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *