Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska odkłada kontrowersyjną debatę nad ustawą medialną w związku z podziałami koalicji

Published

on

WARSZAWA: Polskie rządy Prawo i sprawiedliwość (PiS) Partia przełożyła debatę parlamentarną nad nową ustawą medialną, powiedział w środę wysoki rangą prawodawca w związku z rozłamem z sojusznikami w sprawie zmian, które amerykański nadawca mógłby oglądać TELEWIZOR stracić licencję.
Proponowana ustawa miałaby zmienić polską ustawę o radiofonii i telewizji oraz spółki spoza Europejski Obszar Gospodarczy przejąć kontrolę nad polskimi nadawcami radiowymi i telewizyjnymi.
Proponowane zmiany zwiększyły napięcie między Polską a Stany Zjednoczone i wywołał ponowną krytykę polskich ugrupowań opozycyjnych, że PiS próbuje ograniczać wolność mediów. .
Nacjonalistyczni urzędnicy PiS zasygnalizowali, że ustawa będzie omawiana na sesji parlamentarnej rozpoczynającej się w środę, ale wysoki rangą poseł PiS powiedział dziennikarzom, że debata zostanie przełożona do 11 sierpnia.
„Nie damy rady na tej sesji” – powiedział wicemarszałek Ryszard Terlecki.
TVN, własność Odkrycie Inc i był krytyczny wobec rządu, jest jednym z największych nadawców telewizyjnych w Polsce. Jej kanał TVN24 jest najpopularniejszym całodobowym kanałem informacyjnym.
Rządzący nacjonaliści od dawna twierdzą, że zagraniczne grupy posiadają zbyt dużo mediów w Polsce, co wypacza debatę publiczną.
Państwowa rafineria ropy naftowej na początku tego roku PKN kupił regionalny wydawca gazet Polska prasa z niemieckiej grupy wydawniczej Passau, realizując ważny cel polityczny PiS.
Przeciwko proponowanym przez PiS zmianom w ustawie o radiofonii i telewizji wypowiada się podporządkowany rządowi sojusznik partii, liberalna gospodarczo Partia Zgody.
Zamiast tego sugerowano, że firmy z krajów Organizacja współpracy gospodarczej i Development mogą posiadać ponad 49% udziałów w polskich spółkach medialnych.
„Nie poprzemy tej ustawy bez proponowanej przez nas zmiany” – powiedziała w środę TVN24 rzeczniczka Accord Magdalena Sroka.

READ  Czas na polskie truskawki
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.