Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Warszawa: W miesiącu smoleńskim nie utrzymano dystansu

Published

on

Nie tylko premier i Jarosław Kaczyńskiale także: wicemarszałek Sejmu, przewodniczący Klubu PiS Ryszard Terlecki, wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, prezes Sądu Konstytucyjnego Julia Przyłębska, Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, Szef Komitetu Wykonawczego Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka.

Po mszy w 2010 r. Złożono kwiaty pod pomnikami Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ofiar tragedii smoleńskiej na placu Piłsudskiego. Wieczorem odprawiana jest również msza św. w katedrze św. Jana Chrzciciela. Po mszy uczestnicy udadzą się na Plac Piłsudskiego w marszu pamięci.

Uwagę zwracają jednak zdjęcia z obchodów, które nie pokazują, że miesięczniki biorące udział w programie były wystarczająco oddalone od siebie. Zgromadzeni ludzie stoją blisko siebie w dość zwartej grupie, choć na zdjęciach nie ma nikogo, kto nie założyłby maski. W międzyczasie, Sobota to kolejny dzień z nowym rekordem infekcji w Polsce.

Ponadto połowa zakażeń z całego Mazowsza jest zarejestrowana w Warszawie. Generalnie na dzienny bilans koronawirusa nadal duży wpływ mają miasta – powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Wezwał również do przestrzegania nowych ograniczeń. – Nie mamy wielkich pożarów, infekcje są rozproszone – powiedział Andrusiewicz. Wezwał do przestrzegania nowych ograniczeń. – Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Nie czekajmy na interwencję policji. – Chrońmy innych, zakrywając nos i usta – powiedział.

Żółta strefa Polski

Od soboty cała Polska była w żółtej strefie. Dlatego wszyscy uczestnicy tego spotkania byli zobowiązani do noszenia masek w miejscu publicznym. Tego dnia Ministerstwo Zdrowia ogłosiło kolejny rekord zakażeń koronawirusem w Polsce.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *