Connect with us

Gospodarka

Prezes ZUS: Będą krótkie terminy wypłaty świadczeń z Tarczy 5.0

Published

on

Od Wnioski można składać 15 października otrzymać wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej 5.0. Do jakiego terminu rozpatrywane są wnioski i jak długo przedsiębiorcy czekają na wypłatę świadczeń? Odpowiedzi na te pytania udzieliła Prezes ZUS Gertruda Uścińska.

»Zwolnienie z Tarczy 5.0 ze składek na ubezpieczenie społeczne. Dla kogo i na jakich warunkach?

Prezes ZUS Gertruda Uścińska poinformowała w rozmowie z Money.pl Niektóre szczegóły dotyczące wypłaty świadczeń Shield 5.0. W szczególności p. korzyść z przestojów i dodatkowa usługa przestojów dla branży turystycznej.

Źródło: Shutterstock

Opłata za parking jest możliwa już w przyszłym tygodniu

Podstawowym kryterium, które będzie brane pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosków o korzyści parkingowe Shield 5.0, jest kryterium spadku sprzedaży. W złożonym wniosku przedsiębiorca musi jedynie złożyć oświadczenie, że w tym samym miesiącu ubiegłego roku osiągnął 75% spadek sprzedaży w stosunku do sprzedaży. Konieczność udokumentowania spadku dochodów w złożonym wniosku nie wyklucza możliwości popełnienia błędu we wniosku i tym samym konieczności przeglądu czynności przez pracowników ZUS.

Jak stwierdziła w rozmowie z Money.pl Gertruda Uścińska, prezes ZUS, stopień poprawności wniosków będzie bardzo wysoki, a co za tym idzie Przetwarzanie tych kilkudziesięciu aplikacji nie powinno stanowić problemu i nie spodziewamy się szczególnie długich czasów działania“. Wszyscy Wnioski należy składać zgodnie z obowiązującymi przepisami, tj. W ciągu maksymalnie 30 dni od daty złożenia wniosku. Możliwe, że pierwsze opłaty parkingowe zostaną uiszczone w przyszłym tygodniu.

Formy pomocnicze z tarczy 5.0

Zapisy najnowszej, piątej wersji Tarczy Antykryzysowej przewidują, że przedsiębiorcy z branży turystycznej mogą ubiegać się o trzy formy wsparcia:

  1. Zwolnienie ze składek na ubezpieczenie społeczne za okres lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r.
  2. Zaleta przestojów dedykowany przede wszystkim agentom i przewodnikom turystycznym, którzy ze względu na sezonowość pracy nie mieli jeszcze okazji skorzystać z zalet parku,
  3. Dodatkowy przestój Skierowany do przedsiębiorców, którzy już skorzystali z ulgi parkingowej, ale chcą z niej skorzystać ponownie ze względu na gwałtowny spadek sprzedaży (min. 75%). Porozmawiaj m.in. o przedsiębiorcach zajmujących się ruchem turystycznym, organizacją występów artystycznych czy właścicielach dyskotek.
READ  Właściciel Poundland, Pepco, wybiera Warszawę zamiast Londynu, aby zadebiutować na giełdzie

Szczegółowe warunki niezbędne do skorzystania z przywilejów parkingowych oraz dodatkowych przywilejów parkingowych znajdują się w artykule „Nowa Disc 5.0: przewaga podczas postoju i dodatkowa korzyść w przypadku przestoju”.

Zasiłki postojowe Zwolnienia z koronawirusa ZUS w Polsce HOT

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *