Connect with us

Nauka

W Warszawie rozpoczyna się Kongres Nauka dla Społeczeństwa – sekcja angielska

Published

on

W Warszawie rozpoczyna się Kongres Nauka dla Społeczeństwa – sekcja angielska

Uczestnicy trzydniowego Kongresu Nauka dla Społeczeństwa, który rozpocznie się w sobotę na Politechnice Warszawskiej oraz w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach, polskiej wsi położonej w województwie mazowieckim, dowiedzą się, jak wyniki badań nauka wpływa na nasze codzienne życie i rozwój społeczeństwa.

Jak czytamy na oficjalnej stronie wydarzenia: „Oprócz przygotowanych debat jednostki naukowe zaprezentują dorobek współczesnej nauki, a miasto zdrowia zaprezentuje różne usługi medyczne oraz najnowsze rozwiązania i wdrożenia w dziedzinie zdrowia”.

W programie trzydniowego wydarzenia znajdą się prelekcje popularnonaukowe oraz panele dyskusyjne o naukowcach i ich wynalazkach. Tematem Kongresu będzie także to, jak powstają systemy sztucznej inteligencji dla medycyny oraz osiągnięcia inżynierii materiałowej dla medycyny. Ponadto w programie przewidziana jest debata plenarna pt. „Przyszłość instytutów w Polsce”.

Wydarzenie odbędzie się na Politechnice Warszawskiej (Plac Politechniki 1) oraz w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach. Będzie działać od soboty do poniedziałku.

Wydarzenie sponsoruje Polskie Radio, a także Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

Szczegółowe informacje oraz program można znaleźć na stronie kongresu: https://nauka-dla-spolezenstwa.pl/.

(aj)

ŹRÓDŁO: IAR, nauka-dla-spolezenstwa.pl

READ  Dziś w historii: proces impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa rozpoczął się w 2020 r. | Style życia
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *