Connect with us

Zabawa

Ołeksandr Usyk wykonuje ważny ruch dla Arabii Saudyjskiej, podpisując kontrakt z Skill Challenge Entertainment, podczas gdy Saudyjczycy przyglądają się walce z Tysonem Furym

Published

on

Ołeksandr Usyk wykonuje ważny ruch dla Arabii Saudyjskiej, podpisując kontrakt z Skill Challenge Entertainment, podczas gdy Saudyjczycy przyglądają się walce z Tysonem Furym

Oleksandr Usyk podpisał kontrakt z Skill Challenge Entertainment z Arabii Saudyjskiej.

Zunifikowany mistrz wagi ciężkiej WBA, IBF i WBO ogłosił w sobotę, że dołącza do firmy, która od kilku lat jest odpowiedzialna za organizację dużych imprez na Bliskim Wschodzie.

Getty

Usyk jest mistrzem świata WBA, IBF i WBO w wadze ciężkiej

Usyk pokonał Anthony’ego Joshuę w Arabii Saudyjskiej po tym, jak AJ wcześniej pokonał tam Andy’ego Ruiza

@skillchallengepromotions

Usyk wydawał się zachwycony podpisaniem

Skill Challenge Entertainment jest oficjalną firmą promującą boks w Królestwie Arabii Saudyjskiej i będzie reprezentować Usyka wraz z istniejącym promotorem Alexem Krassyukiem z K2 Promotions.

Została założona przez Jego Wysokość Księcia Khalida bin Salmana Al Sauda, ​​syna króla Salmana i saudyjskiego ministra obrony.

Celem firmy jest dostosowanie się do kampanii Arabii Saudyjskiej „Vision 2030”, której celem jest zmniejszenie zależności Arabii Saudyjskiej od ropy naftowej, dywersyfikacja jej gospodarki, przy jednoczesnym skupieniu się na zmianie wizerunku kraju i zwiększeniu turystyki.

Zaczęło się to w 2019 roku, kiedy zapłacili wysoką opłatę lokalizacyjną, aby kupić prawa do rewanżu Anthony’ego Joshuy z Andym Ruizem.

Posunięcie to było wówczas ogromnym szokiem, ponieważ boks na najwyższym poziomie rzadko zdarzał się wcześniej w regionie, z wyjątkiem zwycięstwa Calluma Smitha nad George’em Grovesem w finale World Boxing Super Series 2018.

W rezultacie Saudyjczycy zostali oskarżeni o pranie sportowe z powodu niezwykle wątpliwej sytuacji w zakresie praw człowieka w tym kraju.

Pandemia pokrzyżowała plany, ale Skill Challenge Entertainment powróciło w zeszłym roku z kolejną wysoką opłatą za witrynę, zabezpieczając prawa do rewanżu AJ-a z Usykiem.

Po tym, jak Usyk zwyciężył z tytułami, próbowali ustawić niekwestionowany mecz o tytuł z Tysonem Furym na początku tego roku, ale nie udało im się to.

Zamiast tego Arabia Saudyjska zorganizowała zwycięstwo Tommy’ego Fury’ego nad Jake Paulem w lutym.

Wiadomo, że Skill Challenge Entertainment ma ambitne plany zagrania zarówno Fury vs Usyk, jak i Joshua vs Deontay Wilder w grudniu, prawdopodobnie tej samej nocy.

Aby było to możliwe, podpisali teraz umowę, aby sami reprezentować Usyka.

Czas pokaże, czy ta walka w wadze superciężkiej przyniesie owoce, ale na razie Usyk desperacko broni swoich pasów przed Danielem Dubois.

Walka ta zaplanowana jest na 26 sierpnia we Wrocławiu.

READ  Netflix wydał 17 miliardów dolarów w 2021 roku i powraca na wszystkich głównych rynkach z wyjątkiem Brazylii i Indii | powrót do nowości produkcyjnych
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *