Connect with us

Gospodarka

Kolega z torysów, Chris Patten, został napiętnowany jako „przebudzony” podczas tury pytań za wydrążenie Brexitu

Published

on

Kolega z torysów, Chris Patten, został napiętnowany jako „przebudzony” podczas tury pytań za wydrążenie Brexitu

Były przywódca torysów przeprowadził zjadliwy atak na Brexit, który wywołał gniew prawicy.

Pojawiając się w tym tygodniu w turze pytań BBC, Chris Patten nie powstrzymał się od podzielenia się swoimi przemyśleniami na temat Brexitu i obecnej sytuacji w Wielkiej Brytanii.

Polityk torysów przyznał, że brytyjska gospodarka jest w „piekielnym bałaganie” i podarł brexit. Powołując się na wpływ wyjścia kraju z UE na funta, koszty pracy i import, przekonywał, że Polska i Litwa mają się znacznie lepiej.

„Prawda jest taka, że ​​jesteśmy w strasznym bałaganie. „Nasz PKB na mieszkańca jest teraz nie tylko niższy niż we Francji, Niemczech i Holandii, ale także niższy niż w Irlandii” – czytamy w oświadczeniu. powiedział publiczności w turze pytańi dodał:

„Jest niżej niż na Litwie, na litość boską. Najbiedniejsze 20% w Wielkiej Brytanii jest biedniejsze niż 20% najuboższych w Polsce. To nie jest znak, że w kraju dzieje się dobrze”.

Patten, który był przywódcą partii torysów w latach 1990-1992, aw 2005 roku został rówieśnikiem dożywotnim, kontynuował: „Ale tak jest i jest to słowo, którego nie należy już używać z powodu Brexitu”.

„To z powodu tego, co Brexit zrobił dla wartości funta. Dzieje się tak dlatego, że Brexit utrudnił nam import towarów, import siły roboczej i import żywności.

„Teraz według (London School of Economics) kosztuje nas to 7 miliardów funtów więcej rocznie, ponieważ jesteśmy poza Unią Europejską.

„I dopóki nie zmierzymy się z rzeczywistością naszego życia, z faktem, że nie możemy wydawać pieniędzy na cokolwiek chcemy, zwiększać wydatków rządowych i obniżać podatków, jest to absolutnie niemożliwe”.

Podczas gdy krytyka Brexitu przez Pattena spotkała się z niemal jednogłośnym aplauzem publiczności w czasie tury pytań, wywołała gniew wśród zwolenników brexitu, ponieważ kolega torysów został opisany jako „bystry” ze względu na swoje poglądy na temat Brexitu.

„Och, mamy kolejnego błyskotliwego lewicowca mówiącego o stanie Wielkiej Brytanii” – napisał jeden z nich zły widz.

Tymczasem Sir Michael Take odpowiedział satyrycznie:

„Budzę się i widzę, jak Chris Patten poniża nasz wspaniały naród. Proszę posłuchać, panie Patten, ty utykający, lewicowy rzeczniku, pomyśl o tym. Jesteśmy najlepsi w: splendorze, splendorze, Eurowizji, upadku, trosce, walce z Putinem, wzroście tortu, proszę tylko zignorować tego idiotę”.

Inni sugerowali, że określenie Patten jako „bystry” i „leworęczny” pokazuje, jak daleko Partia Konserwatywna przesunęła się w prawo.

„Rzecz w tym, że Patten nie jest ani bystry, ani lewicowy – jest konserwatywnym politykiem z czasów Thatcher. Ludzie muszą zdać sobie sprawę, jak bardzo na prawo przesunął się obecny rząd”.

Jednak to nie pierwszy raz, kiedy Patten publicznie potępia Brexit. W 2019 r. magnat torysów upierał się, że Margaret Thatcher była „zbulwersowana” „bałaganem” związanym z Brexitem i poparła wezwania do drugiego referendum w sprawie opuszczenia UE.

Gabrielle Pickard-Whitehead jest współpracującą redaktorką w Left Foot Forward

Źródło zdjęcia: zrzut ekranu z Twittera

Skoro tu jesteś, musimy cię o coś zapytać. To, co robimy tutaj, aby rozpowszechniać prawdziwe wiadomości, jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Ale jest problem: potrzebujemy czytelników takich jak ty, aby pomóc nam przetrwać. Dostarczamy postępowe, niezależne media, które rzucają wyzwanie nienawistnej retoryce prawicy. Razem możemy odnaleźć zagubione historie.

Nie jesteśmy finansowani przez darczyńców-miliarderów, ale polegamy na czytelnikach, którzy wpłacają wszystko, na co ich stać, aby chronić naszą niezależność. To, co robimy, nie jest za darmo i pracujemy przy napiętym budżecie. Czy możesz pomóc, przekazując zaledwie 1 GBP tygodniowo, aby pomóc nam przetrwać? Bez względu na to, jaką darowiznę możesz przekazać, jesteśmy bardzo wdzięczni – i upewnimy się, że Twoje pieniądze zostaną wykorzystane do rozpowszechniania potężnych wiadomości w jak największym stopniu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *