Connect with us

Świat

Co najmniej 200 zabitych, setki rannych w katastrofie kolejowej w Indiach

Published

on

Co najmniej 200 zabitych, setki rannych w katastrofie kolejowej w Indiach

Prezydent Joe Biden powiedział w oświadczeniu, że jest załamany.

W katastrofie kolejowej w Indiach zginęło co najmniej 200 osób, a setki innych zostało rannych, a liczba ofiar śmiertelnych wciąż rośnie – poinformowały władze.

Według Pradeepa Jeny, głównego sekretarza Odishy, ​​wypadek miał miejsce w piątek wieczorem w Odisha, stanie we wschodnich Indiach, i dotyczył trzech pociągów. Dodał, że w wypadku wykoleiło się kilka wagonów pociągu pasażerskiego.

„Liczba ofiar śmiertelnych w wypadku kolejowym rośnie” – powiedział Jena Media społecznościoweW wypadku zginęło 207 osób, a około 900 zostało rannych – wynika z raportu organizacji Special Relief Organization, która zajmuje się zarządzaniem katastrofami w stanie.

Jena napisała na Twitterze, że na miejscu „brutalnego wypadku kolejowego” dyżurowało ponad 200 karetek pogotowia.

Według Ashwini Vaishnaw, indyjskiego ministra kolei, komunikacji, elektroniki i technologii informacyjnych, z różnych części kraju zmobilizowano zespoły ratownicze.

Premier Indii Narendra Modi powiedział, że jest „zaniepokojony” wypadkiem.

„W tej godzinie smutku moje myśli są z pogrążonymi w żałobie” – napisał Modi na Twitterze. „Niech ranni szybko wyzdrowieją”.

READ  Indie codziennie ustanawiają rekord COVID: Blinken obiecuje pomoc USA - zdjęcia

Prezydent Joe Biden powiedział w sobotnim oświadczeniu, że on i pierwsza dama Jill Biden byli załamani i modlili się za tych, którzy stracili bliskich lub zostali ranni w wypadku kolejowym.

„Stany Zjednoczone i Indie mają głębokie więzi zakorzenione w więziach rodzinnych i kulturowych, które jednoczą nasze dwa narody – a ludzie w całej Ameryce opłakują wraz z mieszkańcami Indii. W miarę kontynuowania wysiłków na rzecz odbudowy, będziemy trzymać lud Indii w naszych ramionach „myślami” – napisano w oświadczeniu.

W związku z wypadkiem kolejowym w pobliżu Bahanaga sobota została ogłoszona dniem żałoby w Odisha.

„Ofiarom tego niefortunnego wypadku kolejowego w Odisha”, według Vaishnaw, zostaną zaoferowane płatności dobrej woli tweetował.

Rodziny, które poniosły śmierć, otrzymają 10 lakhów – równowartość około 12 000 USD – według Vaishnaw, podczas gdy ci, którzy odnieśli „poważne” obrażenia, otrzymają dwie lakhs – około 2400 USD.

Osoby z niewielkimi obrażeniami otrzymają 50 000 rupii – około 600 dolarów – powiedział Vaishnaw.

Ellie Kaufman z ABC News przyczyniła się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *