Connect with us

technologia

W ten sposób big data zmieni Twój biznes

Published

on


z Analytics Insight
19 września 2021

„Big data”, „big data analytics” i „data mining” wydają się być wszechobecne. Wszędzie, gdzie się nie zwrócimy, jest coś lub ktoś, kto mógłby wspomnieć o big data i jego wpływie na biznes i zmianę społeczną. Zwłaszcza, gdy świat zmierza w kierunku cyfrowego frontu i podejmuje się coraz więcej inicjatyw, takich jak Przemysł 4.0, moc danych mnoży się z każdym krokiem. Rozwój analityki big data otworzył przed firmą bogactwo informacji. Gdy firmy poszukują praktycznych spostrzeżeń, w końcu otworzyły swoją przestrzeń dla utalentowanych ludzi zajmujących się analizą big data.

W idealnym świecie każdy pracownik i każdy menedżer w firmie pracuje w ramach jasno określonej struktury zadań i odpowiedzialności. Big data to nie ten świat. Kiedy firmy korzystają z analiz Big Data, oznacza to, że są gotowe na przejażdżkę kolejką górską do sukcesu. Wszelkie decyzje podejmowane na podstawie danych będą miały wpływ na wyniki Twojej organizacji.

Według raportu, przyjęcie przez biznes analityki big data wzrosło o 11% w 2021 roku. W roku, w którym druga fala pandemii Covid-19 spustoszyła fizyczne przestrzenie biurowe, technologia bez wątpienia nadal osiąga szóstkę. Wykorzystanie zaawansowanych procesów analitycznych do automatyzacji biznesu i optymalizacji zadań obecnie gwałtownie wzrasta. Ponieważ każdego dnia generowanych jest mnóstwo danych, równie ważne jest, aby firmy dysponowały skutecznymi narzędziami, które w pełni je wykorzystują. Normalizacja pracy zdalnej i coraz powszechniejsze stosowanie technologii chmury w firmach jeszcze bardziej przyspieszyło tworzenie dużych zbiorów danych, co skłoniło firmy i rządy do opracowania nowych ram w celu zapewnienia bezpieczeństwa infrastruktury i systemu. Ze względu na rosnące wykorzystanie Internetu i zbieranie danych z trybów online, bezpieczeństwo danych stało się jednym z najważniejszych obszarów zainteresowania.

Big data rewolucjonizuje dynamikę firm i decyzji biznesowych. Ze względu na rosnący wpływ i wysoką akceptację big data, krajobraz technologiczny otwiera swoje drzwi dla większej liczby firm zajmujących się analizą big data. Wiele start-upów zajmuje również wybitną pozycję na rynku big data. Te firmy zajmujące się analizą dużych zbiorów danych zbierają i wykorzystują dane oraz zwiększają wydajność firmy. Pobierają dane od podstaw i dopracowują je do momentu, w którym można je wykorzystać w decyzjach biznesowych, wypełnianiu luk na rynku, ulepszaniu strategii marketingowej i wprowadzaniu nowych produktów. Firmy te korzystają z najnowszych narzędzi i oprogramowania, wspieranych przez profesjonalnych ekspertów ds. analityki, aby dostarczać różnorodne wnikliwe raporty, które można wykorzystać do podejmowania ważnych decyzji biznesowych.

READ  Miliony funtów mają zostać obcięte z grantu Green Homes przyznanego przez rząd brytyjski

Pomimo rosnącego wykorzystania dużych zbiorów danych, nadal istnieje ryzyko naruszenia danych. Radzenie sobie z big data to złożona dziedzina, którą należy stale ulepszać i zarządzać nią. Firmy zajmujące się analizą dużych zbiorów danych są jednak gotowe stawić czoła każdemu wyzwaniu, z jakim się borykają, w tym jeśli chodzi o ochronę danych. Są dobrze wyposażone i skutecznie zapobiegają takim zagrożeniom, wprowadzając kontrole w celu optymalnego użytkowania i dostępu.

Udostępnij ten artykuł

Rób rzeczy dzielenia się

O autorze

Więcej informacji o autorze

Wgląd analityczny


Analytics Insight to wpływowa platforma poświęcona spostrzeżeniom, trendom i opiniom ze świata technologii opartych na danych. Monitoruje rozwój, uznanie i osiągnięcia firm zajmujących się sztuczną inteligencją, big data i analityką na całym świecie.

Więcej od Analytics Insight

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *