Connect with us

technologia

Listopadowe aktualizacje systemu Google Play: nowy selektor zdjęć na Androida

Published

on

Firma Google zaczęła pokazywać najnowsze zmiany w systemie Android w ramach listopadowych aktualizacji systemu Google Play, w tym ulepszenia portfela i kontroli rodzicielskiej.

Aktualizować: Google wprowadza zaktualizowany wybór zdjęć do prawie każdy Urządzenia z Androidem, nawet te dość przestarzałe.

Podczas gdy główne aktualizacje Androida pojawiają się zwykle co roku – od czasu do czasu pojawiają się wersje w połowie roku, takie jak Android 12L – Google stale poprawia jakość telefonów, tabletów, urządzeń do noszenia i nie tylko. Te ulepszenia pochodzą z zestawu aplikacji/usług, które firma nazwała „Systemem Google”, a mianowicie Sklepu Play, Usług Google Play i comiesięcznych aktualizacji systemu Play dla Androida.

Najprostszym sposobem sprawdzenia, czy musisz zaktualizować Usługi Google Play w telefonie, jest skorzystanie z bezpośredniego linku do aplikacji Lista Sklepu Play i zaktualizuj stamtąd, jeśli to możliwe. Aby zaktualizować Sklep Play, dotknij swojego awatara w rogu, a następnie dotknij opcji Ustawienia. W sekcji „Informacje” zobaczysz opcję „Aktualizuj Sklep Play”. Tymczasem aktualizacje systemu Google Play możesz znaleźć w aplikacji Ustawienia w sekcji Informacje o telefonie > Wersja Androida > Aktualizacja systemu Google Play.

Google zaczęło udostępniać, czego można się spodziewać po listopadowych zmianach – chociaż szczegóły formalnej aktualizacji systemu Play nie zostały jeszcze opublikowane – zaczynając od ulepszenia kontroli rodzicielskiej Androida. Wcześniej nadzorowani użytkownicy (lub konta dzieci) na urządzeniu z Androidem nie mogli zmieniać zegara urządzenia, co uniemożliwiało łatwy sposób na ominięcie ograniczeń czasowych. Dzięki najnowszej aktualizacji Usług Play to ograniczenie zmiany zegara jest aktywne tylko dla tych, którzy ustawili określony limit czasu, w przeciwnym razie zegar można dowolnie zmieniać.

Ponadto Google wprowadza pewne zmiany w Portfelu Google, umożliwiając osobom akceptującym usługę płatności dostosowanie logo portfela. Ponadto programiści aplikacji i stron internetowych będą mieli nowe możliwości tworzenia „głębokich linków” części Portfela Google.

READ  Największa moneta kiedykolwiek wyprodukowana przez Mennicę Królewską w 1100-letniej historii UK News

zaktualizowano 3.11: Google ogłosił teraz, że ulepszony interfejs użytkownika dla selektora zdjęć Androida — tego, który zadebiutował z Androidem 13 — będzie dostępny na prawie każde urządzenie z Androidem. Według informacji o łatce telefony i tablety, począwszy od Androida 4.4 KitKat, wydanego w 2013 roku, mogą korzystać z selektora zdjęć Androida 13.

Pierwotnie Google miał tylko powiedział że urządzenia z systemem Android 11 i nowszym otrzymają nowy wygląd. Wygląda na to, że firma znalazła teraz sposób na powiązanie go z usługami Play w wersji 22.43, dzięki czemu jest częścią aktualizacji systemu Google w listopadzie.


Aktualizacje systemu Google Play na listopad 2022 r.

Zarządzanie kontem

  • [Phone] Zezwalaj nadzorowanym użytkownikom, którzy nie mają włączonych funkcji limitu czasu, na wprowadzanie zmian w zegarze urządzenia.

usługi deweloperskie

  • [Phone] Włącz obsługę wyboru zdjęć z powrotem do Androida 4.4.

Sklep Google Play

  • Nowe funkcje ułatwiające odkrywanie ulubionych aplikacji i gier.
  • Optymalizacje, które umożliwiają szybsze i bardziej niezawodne pobieranie i instalację.
  • Ciągłe ulepszenia Play Protect, aby chronić Twoje urządzenie.
  • Różne optymalizacje wydajności, poprawki błędów i ulepszenia związane z bezpieczeństwem, stabilnością i dostępnością.

Wspierać się

  • [Phone] Zaktualizowano szkolenie użytkowników dotyczące nowych funkcji Androida.

portfel

  • [Phone] Umożliwia sprzedawcom dynamiczne tworzenie przycisku GPay w celu jego dostosowania.
  • [Phone] Aktualizacja interfejsu API umożliwiająca precyzyjne linki do dodatkowych ekranów Portfela Google.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich do zarabiania. Więcej.


Odwiedź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *