Kanadyjka Katie Vincent zdobywa pierwszy tytuł mistrza świata w kajakowym sprincie

Kanadyjska sprinterka Katie Vincent wygrała w niedzielę złoto w C1 200 metrów kobiet w Mistrzostwach Świata.

25-latek z Mississauga w Ontario opuścił Hiszpankę Antię Jacome i Polkę Dorotę Borowską w Kopenhadze w Danii po pierwszy medal Pucharu Świata w Kanadzie.

Vincent połączył siły z Laurence Vincent-Lapointe w Tokio w zeszłym miesiącu, aby zdobyć brązowy medal olimpijski w C2.

Vincent pokonał Jacome’a ​​w niedzielnym finale o dwie i pół dziesiąte po ustanowieniu najszybszego czasu półfinałowego z prawie jedną sekundą.

„Cała ta ciężka praca w ciągu ostatnich kilku lat, aby dojść do tego punktu, a teraz nie mogę się doczekać przyszłości” – powiedział Vincent canoeicf.com.

„Naprawdę czuję, że to jest początek. Przede mną długa droga. Naprawdę nie mogę się doczekać Pucharu Świata u siebie w przyszłym roku. To będzie super ekscytujące być aktualnym mistrzem świata w domu. Puchar ”. „

ZEGAR | Kanadyjka Katie Vincent podąża za brązowym medalem olimpijskim z tytułem mistrza świata w kajakarstwie:

Kanadyjska brązowa medalistka Katie Vincent zdobywa tytuł mistrza świata ICF

Olimpijczyk i Mississauga, Ontario. Urodzona Katie Vincent zdobyła swój pierwszy indywidualny tytuł mistrza świata w C1 200m kobiet na Mistrzostwach Świata ICF Canoe Sprint w Kopenhadze. 4:27

Mistrzostwa Świata 2022 ICF Canoe Sprint odbędą się w Dartmouth, NS

Vincent-Lapointe, który zdobył srebro C1 w Tokio, zdobył sześć ostatnich tytułów mistrza świata, ale nie startował w Kopenhadze.

Katie Vincent również przejechała 500 metrów kobiet w niedzielnych finałach i zajęła szóste miejsce.

„Miałem wzloty i upadki od Tokio”, powiedział Vincent. „Było wiele emocji i rzeczy do przetworzenia, a to nadal istnieje. To mnie utrzymało i ponownie nawiązałem kontakt z moją miłością do sportu”.