Connect with us

Świat

W miarę jak liczba wirusów nabiera tempa, Seul wzywa użytkowników siłowni do zwolnienia tempa

Published

on

Kang Seung Hyun, nauczyciel i były gracz rugby przygotowujący się do fitnessowej sesji zdjęciowej, powiedział, że jego siłownia zdecydowała się wyłączyć bieżnie zamiast narzucać wolne tempo. Jednak rowery pozostały otwarte z powodów, których nie rozumiał.

„Więc nie możemy biegać ani używać bieżni, ale możemy jeździć na rowerach? Wydaje mi się to dziwne – powiedział.

Ralph Yun, instruktor CrossFit, który uczy od pięciu miesięcy, powiedział, że słuchanie muzyki w tempie zbliżonym do tętna może poprawić wydajność, ale niekoniecznie sprawi, że staniesz się twardszy.

„Można słuchać wolnej muzyki i równie ciężko ćwiczyć” – powiedział.

Costas Karageorghis, profesor Brunel University w Londynie, który od 30 lat bada wpływ muzyki na trening, był rozbawiony tymi zaleceniami i nazwał je „śmiesznymi”.

„Jeśli ludzie są wystarczająco zmotywowani, aby trenować z dużą intensywnością, nie ma nic w muzyce, co ich powstrzyma” – powiedział.

Jednak badania wykazały, że muzyka może wprowadzić znaczące zmiany w ćwiczeniach, nawet jeśli nie jest to zamierzone przez władze koreańskie.

Dr. Karageorghis powiedział, że najlepsze miejsce dla ćwiczeń aerobowych, takich jak bieganie na bieżni lub jazda na rowerze, to 120 do 140 uderzeń na minutę. Muzyka może odwrócić uwagę umysłu od uczucia zmęczenia, zmniejszyć postrzeganie tego, jak ciężko pracuje twoje ciało i poprawić nastrój. Głośna muzyka powyżej 75 decybeli może zintensyfikować trening, chociaż bardzo głośna muzyka niesie ze sobą ryzyko problemów ze słuchem, takich jak szum w uszach.

Powiedział, że nie był zaskoczony, że urzędnicy służby zdrowia wybrali 120 udarów, ponieważ badania wykazały, że był to w pewnym sensie „kluczowy przełom”. Powiedział, że to około dwa razy więcej niż dolny koniec zdrowego tętna spoczynkowego, a 120 kroków na minutę to typowe tempo marszu. Ślubni DJ-e powiedzieli mu, że przyciągną ludzi na parkiet 120-bitową piosenką (Whitney Houston „Chcę z kimś zatańczyć”Sprawdza się około 120).

READ  Mieszkańcy twierdzą, że w atakach w północno-zachodniej Nigerii zginęło około 200 osób
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.