Connect with us

technologia

Ktoś myśli, że rozwiązali problem dryfu Nintendo Joy-Con za pomocą niesamowicie prostego rozwiązania

Published

on

© Nintendo Życie

Jeśli jesteś zdesperowany, aby uratować dryfującą konsolę Nintendo Switch Joy-Con, obejrzałeś wszystkie filmy online (w tym nasze własne) i nadal nie mam szczęścia, wypróbuj tę nową poprawkę, która pojawiła się na YouTube, twierdząc, że raz na zawsze rozwiązała problemy z driftem Joy-Con.

Kanał VK na YouTube zauważył, że Joy-Con wyrównuje się, gdy nacisk jest wywierany na obszar wokół drążka analogowego – dlatego zwiększenie ciśnienia w Joy-Conie (które z czasem się poluzuje) spowoduje, że dryf zniknie.

Co zaskakujące, ta poprawka nie wymaga żadnej poważnej wiedzy technicznej, ale potrzebujesz odpowiednich narzędzi. Wystarczy otworzyć obudowę i włożyć mały kawałek papieru lub kartonu (ok. 1mm) w miejsce, w którym znajduje się analog. Tak – to takie proste. Wyjaśnia dalej, jak z biegiem czasu zęby w kontrolerze tracą kontakt z klockami, a papier wypełnia szczelinę i przywraca nacisk.

YouTuber zauważa również, że ich własny drifting Joy-Con działa dobrze od około dwóch miesięcy i że tę samą poprawkę można zastosować do Nintendo Switch Lite. Przejdź do 5:55 w filmie, aby zobaczyć poprawkę i uzyskać pełny przegląd:

READ  Flagowy procesor Intel Core i9-11900K na LN2 podkręcony do 6,5 GHz
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *