Connect with us

Najważniejsze wiadomości

W marcu warunki produkcji w Polsce nadal się pogarszają

Published

on

W marcu warunki produkcji w Polsce nadal się pogarszają

Dzisiaj regionalnie

Czwartek, 4 kwietnia 2024, 10:05

Zdjęcie: Gorodenkoff/Shutterstock.com

Dane ankietowe S&P Global pokazały we wtorek, że aktywność w polskim przemyśle zasygnalizowała w marcu dalsze umiarkowane pogorszenie. Indeks menedżerów zakupów w przemyśle (PMI) wzrósł w marcu do 48 z 47,9 w lutym.

Jednak odczyt PMI poniżej 50 oznacza spadek w branży. W marcu firmy odnotowały słaby popyt w kraju i za granicą, szczególnie na zachodnich rynkach eksportowych.

Zatrudnienie w przemyśle spadło w drugim najwolniejszym tempie od 22 miesięcy.

Niższe zatrudnienie było związane ze słabym popytem bazowym. W marcu terminy dostaw dostawców nadal się wydłużały z powodu opóźnień w transporcie, szczególnie w przypadku surowców importowanych. Jeśli chodzi o ceny, ceny środków produkcji rosły w marcu wolniej, ponieważ przedsiębiorstwa wygrały negocjacje cenowe z dostawcami dysponującymi nadmiarem personelu. Tymczasem opłaty produkcyjne spadły ze względu na silną konkurencję o nowe prace.

WSPIERAJ BUDAPESZT DZIENNIK BIZNESOWY

Tworzenie dziennikarstwa godnego tej nazwy jest kosztowną sprawą. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać wiadomości biznesowe, które działają, informacje, którym można zaufać, które są oparte na faktach i dokładne, a także prezentowane bez strachu i przychylności.

Wydawnictwa prasowe na całym świecie usilnie szukają modelu biznesowego, który umożliwiłby im dalsze doskonalenie się bez pogarszania wyników. Niektórzy ostatnio eksperymentują z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych interesariuszy, czyli czytelników.

Takie same możliwości chcielibyśmy zaoferować naszym czytelnikom. Zapraszamy Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Kliknij przycisk „Wspieraj BBJ” i wybierz, ile i jak często chcesz nam przesyłać swoje datki.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *