Connect with us

technologia

W Mapach Google możesz zobaczyć skoki COVID-19 w pobliżu w regionach oznaczonych kolorami

Published

on

  • Mapy Google ogłosiły nowy poziom mapowania, który umożliwia użytkownikom wyświetlanie regionów oznaczonych kolorami na podstawie liczby przypadków COVID-19 na mieszkańca.
  • Ta funkcja ma pomóc użytkownikom „podejmować bardziej świadome decyzje o tym, gdzie i co mają robić”.
  • Zmiana COVID-19 zostanie wprowadzona w tym tygodniu dla użytkowników iOS i Androida.
  • Więcej artykułów można znaleźć na stronie głównej Business Insider.

W środę Google zaczęło wdrażać nową funkcję, która pozwoli użytkownikom aplikacji wyświetlać względne numery przypadków COVID-19 jako warstwę w Mapach Google. Poziom oznacza obszary przy użyciu ich średniej z 7 dni dla liczby nowych przypadków na 100 000 osób i pokazuje, czy liczba przypadków rośnie, czy spada.

Celem nowej funkcji jest pomoc użytkownikom w „podejmowaniu bardziej świadomych decyzji o tym, gdzie się udać i co robić” – napisał Sujoy Banerjee, menedżer produktu w Google. w poście na blogu w środę.

To posunięcie nie jest pierwszą próbą Google udostępnienia funkcji dostosowanych do życia w czasie pandemii COVID-19. W czerwcu, Firma Google udostępniła szereg funkcji, w tym ostrzeżenia o tranzycie, które wysyłają sygnał do użytkowników, gdy rząd nakazuje usługę uderzenia lub gdy na pokładzie jest wymóg maski. Google wprowadził również alerty dotyczące jazdy, aby powiadomić użytkowników o punktach kontrolnych COVID-19 podczas podróży. A dla tych, którzy chcą uniknąć przepełnionych wagonów, Google ułatwił również dostęp do aktualnych danych o biznesie ze stacjami kolejowymi.

Konkurenci, tacy jak Bing i Apple, również pracowali nad narzędziami do mapowania zorientowanymi na pandemię. Bing uruchamia plik Śledzenie COVID-19 na żywo z globalnymi danymi dotyczącymi przypadku. W kwietniu zarówno Google, jak i konkurent Apple dodali witryny testowe COVID-19 do swoich platform mapowych. Firma Apple zaczęła udostępniać zagregowane dane dotyczące mobilności w kwietniu, aby pomóc rządom i agencjom zdrowia w ustalaniu wytycznych.

READ  Premier RP odwołuje posła z powodu rozpadu koalicji rządzącej | Wiadomości medialne

Oprócz danych na poziomie kraju z Map Google w 220 krajach i terytoriach, dostępne są również dane na poziomie stanu, powiatu i miasta. Według Google Google otrzymuje dane dotyczące COVID-19 od Johnsa Hopkinsa, New York Timesa i Wikipedii.

Poziom COVID zostanie udostępniony użytkownikom iOS i Android od tego tygodnia. Użytkownicy mogą Aktywuj poziom COVID-19 na urządzeniu mobilnym, otwierając Mapy Google w telefonie, dotykając przycisku poziomu i wybierając informacje o COVID-19.

Mapy Google Covid 19 Warstwa 2


Google


Uzyskaj najnowszą cenę akcji Google Tutaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *