Connect with us

Świat

Koronawirus. Codzienny zapis infekcji w Wielkiej Brytanii. Ale nie tylko Brytyjczycy mają problem

Published

on

Polski w czwartek rano Ministerstwo Zdrowia zgłosiło 1136 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, co oznacza rekordowy wzrost każdego dnia. Od początku epidemia W Polsce potwierdzono 82 809 zakażeń koronawirusem. W sumie zmarło 2369 zarażonych osób.

Inne kraje wciąż zmagają się z pandemią. Ostatniego dnia we Włoszech wykryto prawie 1786 nowych przypadków zarażenia koronawirusem, prawie 150 więcej niż dzień wcześniej. Wykonano około 108 000 testów. Łączna liczba zidentyfikowanych do tej pory infekcji to ponad 300 000, ponad 35 000 zmarło. Ludzie.

We włoskim regionie Kampania maski na twarz należy nosić „na zewnątrz” przez całą dobę. Gubernator regionu podkreślił, że to ważne, jeśli Kampania chce uniknąć kolejnej blokady. Podobny zakaz wprowadziły władze Genui, ale dotyczy tylko historycznego centrum miasta.

O możliwości wydania podobnego zarządzenia dyskutuje się w Rzymie od kilku dni, ale najprawdopodobniej nie będzie ono dotyczyło całego miasta, ale mniejszych obszarów z gwałtownym wzrostem infekcji.

Koronawirus. Rekord infekcji w Wielkiej Brytanii

Rekord padł w Wielkiej Brytanii – 6634 nowe infekcje. 40 osób zginęło, najwięcej od lipca. Od początku pandemia ponad 416 tys. infekcji. Około 42 tysięcy zmarło na skutek choroby.

Rekord padł również w Holandii, gdzie znaleziono 2544 nowych przypadków. W sumie jest ich już ponad 103 tysiące. Do tej pory zginęło 6,3 tys. Osób. zainfekowany. Złe wieści pochodzą również ze Słowacji, gdzie zarejestrowano 360 nowych infekcji, najwięcej od początku pandemii. W Indonezji odnotowano również rekordową liczbę 4634 zakażonych osób. Na Filipinach było to 2180, chociaż media zauważyły, że jest tam trend spadkowy.

W Hiszpanii liczba zakażeń ostatniego dnia wzrosła do 10,6 tys. (łącznie ponad 700 tys.). Liczba ofiar śmiertelnych przekracza 31 000.

READ  Londyn. Ciało w walizce. Ofiara jest Polką. Potwierdzenie od brytyjskiej policji

Na Ukrainie liczba aktywnych przypadków koronawirusa przekroczyła 100 tysięcy. Ostatniego dnia po 51 000 testów wykryto tam 3372 nowe infekcje. Ze względu na pandemię cudzoziemcy będą mieli zakaz wjazdu na Ukrainę do końca tygodnia. W całym kraju wprowadzane są różne ograniczenia dotyczące leków przeciwwirusowych, w zależności od liczby infekcji. W tak zwanych czerwonych strefach są między innymi zamknięte szkoły i ruchu miejskiego.

Do chwili obecnej na całym świecie zgłoszono ponad 32 miliony infekcji. Według oficjalnych danych zginęło prawie milion osób.

Obejrzyj wideo
Co dalej z przepisami dotyczącymi dobrostanu zwierząt i bezkarności?

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *