Connect with us

Świat

Lawiny błotne w Kolumbii Brytyjskiej: Ratownicy starają się dotrzeć do 275 osób uwięzionych na autostradzie po ulewnym deszczu

Published

on

Według urzędników nawet 50 zatrzymanych na autostradzie nr 7 na wschód od Vancouver to dzieci.

David Boone, dyrektor Heavy Urban Search and Rescue w Vancouver, powiedział w poniedziałek CBC News, że strażacy uratowali już co najmniej 14 osób uwięzionych w pojazdach deszczowa pogoda.

„To, co utrudnia tę sytuację, to fakt, że mamy dwie zjeżdżalnie na autostradzie 7 i mamy ludzi uwięzionych w gruzach… a niektórzy zostali uratowani” – powiedział Boone dla CBC News.

Funkcjonariusze nie są jeszcze pewni, czy znają pełny zakres zaginionych pojazdów i ludzi, powiedział Boone.

Co najmniej dziewięć osób trafiło do szpitala z niewielkimi obrażeniami po osunięciu się ziemi w pobliżu Agassiz w Kolumbii Brytyjskiej Tweet z Pogotowia Ratunkowego Kolumbii Brytyjskiej.

Według agencji, w Chilliwack będą dostępne karetki pogotowia na wypadek konieczności opieki nad pacjentami w przypadku powodzi lub osunięć ziemi.

Deszcz i wiatr uruchomiły nakazy ewakuacji w Kolumbii Brytyjskiej i ostrzeżenia powodziowe w stanie Waszyngton.

Urzędnicy nakazali ewakuację wszystkim 7000 mieszkańców miasta Merritt w Kolumbii Brytyjskiej.

„Powodzie sprawiły, że miejska oczyszczalnia ścieków nie działała na czas nieokreślony. Dalsze osiedlanie się społeczności bez urządzeń sanitarnych niesie ze sobą ryzyko masowego zastoju ścieków i zagrożenia dla zdrowia osobistego – powiedzieli w poniedziałek urzędnicy miasta w oświadczeniu ogłaszającym nakaz ewakuacji.

Premier Kanady Justin Trudeau powiedział, że rząd jest gotowy udzielić wszelkiej pomocy potrzebnej miastu.

– Jesteśmy tu dla ciebie – powiedział.

W innych częściach prowincji kilka domów w Abbotsford zostało ewakuowanych po ogłoszeniu lokalnej sytuacji kryzysowej.

„Miasto Abbotsford doświadcza obecnie intensywnych opadów deszczu, które spowodowały kilka lokalnych sytuacji kryzysowych w mieście. Różne małe osunięcia błotne i lokalne powodzie miały miejsce w wielu częściach miasta” – podało miasto w komunikacie prasowym.

Na autostradach jest wiele zamknięć i opóźnień. Transport BC opublikował na Twitterze zdjęcia lawin błotnych na drogach.

READ  Starcia wybuchają w północnym Afganistanie, gdy talibowie prowadzą rozmowy z byłymi wrogami

Policja w przygranicznym amerykańskim mieście Sumas w stanie Waszyngton opublikowała na Twitterze filmy przedstawiające powodzie.

Film udostępniony przez policję Sumas pokazuje drogę zalaną wodą. Policja poinformowała mieszkańców w poniedziałkowym tweecie, że droga do granicy z Kanadą została zamknięta.

Inny film udostępniony przez Christine Smith, mieszkankę Bellingham, pokazuje znaczną ilość wody ze Squalicum Creek, która przelewa się przez ulicę i spada na ulicę.

Ruch przepływa przez wodę na autostradzie 20 w pobliżu Hamilton w stanie Waszyngton w poniedziałek.

Według poweroutage.us co najmniej 160 000 mieszkańców północno-zachodniego Waszyngtonu doświadczyło przerw w dostawie prądu o 15:30 czasu PT.

Dziesiątki dróg zostało zamkniętych w poniedziałek po tym, jak ulewne deszcze nawiedziły okolicę przez trzy dni.

Silne wiatry w okolicy były tak silne, że National Weather Service zgłosiło podmuch o prędkości 160 km/h na wysokości 6680 stóp Mount Rainier.

„Wiatr z falą przez Cieśninę Juana de Fuca, przez wyspę Whidbey, do wybrzeży hrabstw Skagit i Snohomish ma porywach między 45-60 mil na godzinę. Wiatry powinny słabnąć w miarę przemieszczania się w głąb lądu. Wiatry zmienią się nagle i silny #wawx”, napisał na Twitterze biuro National Weather Service w Seattle.

Mieszkańcy Sedro-Woolley w stanie Waszyngton idą w poniedziałek na ulicę zalaną przez przelewającą się rzekę Skagit.

Kilka rzek w Waszyngtonie jest objętych ostrzeżeniami powodziowymi, a drogi w Olimpijskim Parku Narodowym zostały zgłoszone kilka zamkniętych dróg z powodu powodzi i lawin błotnych.

US Coast Guard napisała na Twitterze, że pomaga lokalnym władzom w ewakuacji domów na zachód od miasta Forks.

„Raport o 10 osobach zagrożonych powodziami w okolicy. Brak zgłoszonych obrażeń ”- powiedział tweet.

Urzędnicy hrabstwa Skagit ogłosili, że miejsca testowania i szczepień przeciwko Covid-19 będą zamknięte w poniedziałek i wtorek z powodu powodzi i silnych wiatrów.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *