Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Borderline: Tinderowe sylwetki polskich żołnierzy pojawiają się na Białorusi

Published

on

Borderline: Tinderowe sylwetki polskich żołnierzy pojawiają się na Białorusi

Polscy żołnierze w poszukiwaniu miłości pojawili się na białoruskim Tinderze, ku zaskoczeniu miejscowych. Ze względu na bliskość około 12 000 żołnierzy stacjonujących na granicy obu krajów, aplikacja randkowa zarejestrowała sylwetki młodych mężczyzn, głównie dwudziestolatków.

Zamieścić na Świergot Białoruska powiedziała: „Tak wygląda teraz Tinder, gdy jesteś dziewczyną w Grodnie. To nie jest zabawne ”, przed dołączeniem zrzutu ekranu przedstawiającego siedmiu nadziei w ubraniach roboczych. Jeden z profili przedstawiał także białoruskiego żołnierza.

Grodno, miasto w zachodniej Białorusi liczące około 369 000 mieszkańców, znajduje się 15 mil od granicy z Polską, gdzie ponad 2000 migrantów – głównie z Bliskiego Wschodu – jest uwięzionych pośród narastających napięć między silnym przywódcą Białorusi Aleksandrem Łukaszenką a Unią Europejską. do której należy Polska.

Łukaszenka od lata wykorzystuje nadzieje najbardziej zdesperowanych ludzi na świecie, by ukarać UE za sankcje nałożone po szeroko zdyskredytowanych wyborach w sierpniu 2020 r. i późniejszych stłumieniu protestów opozycji przeciwko jego krajowi.

Setki osób podeszło w poniedziałek do przejścia granicznego w Kuźnicy po białoruskiej stronie granicy w nadziei na bezpieczne przejście do Europy. Warunki dla ludzi uwięzionych między tymi dwoma krajami gwałtownie się pogarszają, ponieważ w nocy temperatury spadają i coraz więcej osób przybywa ze stolicy Białorusi, Mińska.

Polska zajęła twarde stanowisko w sprawie migracji i uszczelniła punkt kontrolny Kuźnica. Ci, którym udało się przedostać na terytorium UE, byli często spychani na Białoruś przez polską straż graniczną, wbrew międzynarodowym przepisom azylowym.

Kraj odrzucił również pomoc z unijnej agencji granicznej Frontex, co sygnalizuje jego determinację, by stawić czoła temu kryzysowi na własnych warunkach.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *