Connect with us

Gospodarka

W Bình Dương zostaje otwarta fabryka kawy rozpuszczalnej

Published

on

W Bình Dương zostaje otwarta fabryka kawy rozpuszczalnej
Zakład produkcyjny ILD Coffee Vietnam w prowincji Bình Dương. Zakład ma zdolność produkcyjną 5600 ton liofilizowanej kawy rozpuszczalnej rocznie. — Zdjęcie dzięki uprzejmości ILD Coffee Vietnam

BÌNH DƯƠNG – francuska firma handlowa, Louis Dreyfus Company i polska spółka Instanta sp. z oo z oo, otworzyły w piątek ILD Coffee Vietnam, swój wspólny zakład produkcyjny liofilizowanej kawy rozpuszczalnej w Bình Dương.

Według Komitetu Ludowego Prowincji Południowej inwestycja w projekt wyniesie 84,2 mln dolarów.

Zakład o rocznej zdolności produkcyjnej wynoszącej 5600 ton został stworzony, aby sprostać rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na kawę rozpuszczalną, w szczególności na kawę liofilizowaną premium.

Firma podała, że ​​będzie pozyskiwać ziarna kawy z prowincji Gia Lai, Đắc Lắc, Lâm Đồng i Đắc Nông.

Ben Clarkson, globalny szef platformy kawowej w LDC, powiedział: „Ten projekt z firmą Instanta wspiera naszą globalną strategię dywersyfikacji poprzez produkty o większej wartości dodanej, odzwierciedla nasze ciągłe zaangażowanie w Wietnam jako kluczowy rynek i uzupełnia naszą istniejącą globalną działalność związaną z zieloną kawą Robusta. „

Obiekt wyposażony jest w najnowocześniejsze technologie ekstrakcji i liofilizacji oraz podlega audytowi bezpieczeństwa na zgodność z FSSC 22000 i SMETA.

Wyposażenie obiektu zostało zaprojektowane tak, aby zminimalizować jego wpływ na środowisko, w tym kocioł na biomasę, który wykorzystuje zużyte fusy kawowe do wytwarzania pary.

Założona w 1851 roku firma Louis Dreyfus jest firmą zajmującą się handlem i przetwórstwem towarów rolnych, prowadzącą działalność obejmującą cały łańcuch wartości na szerokiej gamie platform biznesowych, w tym rozwiązań węglowych, kawy, bawełny, żywności i pasz, frachtu, rynków światowych, zbóż i nasion oleistych, sok, ryż i cukier. Firma jest reprezentowana w ponad 100 krajach i zatrudnia 17 000 pracowników.

Założona w 2001 roku firma Instanta produkuje kawę pod markami swoich klientów i posiada siedem fabryk w Polsce, Turcji, Kolumbii i Wietnamie. —VNS

READ  Nadchodząca burza o post-Merkel EU
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *