Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Utica świętuje Miesiąc Dziedzictwa Polsko-Amerykańskiego, wznosząc i proklamując flagę

Published

on

UTICA — Październik to Miesiąc Dziedzictwa Polonii Amerykańskiej, czas honorujący historię i kulturę Polonii Amerykańskiej.

Hanna Park w Utica City Hall był wypełniony mieszkańcami polskiego pochodzenia, gdy burmistrz Utica Robert Palmieri wraz z lokalnymi urzędnikami i przedstawicielami lokalnych organizacji polonijnych wzniósł polską flagę w uznaniu Miesiąca Dziedzictwa Polsko-Amerykańskiego.

Według amerykańskiego spisu powszechnego w Stanach Zjednoczonych mieszka ponad 8 milionów osób polskiego pochodzenia.

„Wszyscy cieszymy się, że żyjemy w społeczności, która akceptuje różnorodność taką jak nasza i może celebrować dziedzictwo naszych przodków oraz dzielić się powiązaniami polskiej historii i kultury” – powiedziała Ela Pawłowski, wiceprezes Stowarzyszenia Społeczność Polska.

„To dla nas bardzo, bardzo ważny dzień i to naprawdę zaszczyt wywiesić tę flagę” – dodał Pawłowski.

Przed podniesieniem polskiej flagi burmistrz rozmawiał z rdzennymi Amerykanami polskimi o znaczeniu ich przodków i ich wkładzie w Dolinę Mohawk.

„Jeśli spojrzymy wstecz, to Polacy, Niemcy, Irlandczycy, Włosi uczynili nasze miasto tym, czym jest” – powiedział Palmieri. „Bez polskiego dziedzictwa miasto Utica nie byłoby tym, czym jest dzisiaj”.

Palmieri ogłosił również proklamację ogłaszającą miesiąc październik Miesiącem Dziedzictwa Polskiego w mieście Utica.

Tłum dumnych miejscowych polskich Amerykanów obserwował i wiwatował, jak burmistrz i lokalni polscy Amerykanie zbierali się i wznieśli polską flagę, by machać nad ratuszem Utica.

Polska flaga będzie powiewała w Utica City Hall przez resztę miesiąca.

READ  Tenis ziemny. Iga Świątek wraz z ojcem otrzymali nagrodę od Prezydenta Dudy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *