Connect with us

Gospodarka

Ponieważ chińskie ambasady obchodzą Święto Narodowe, światowi urzędnicy starają się zacieśnić współpracę

Published

on

Ceremonia z okazji 73. rocznicy powstania Chińskiej Republiki Ludowej odbędzie się 26 września 2022 r. w Addis Abebie w Etiopii. [Photo/Xinhua]

PEKIN – Chińskie ambasady w różnych krajach zorganizowały imprezy z okazji 73. rocznicy powstania Chińskiej Republiki Ludowej, a światowi urzędnicy przyglądali się bliższej współpracy.

Uznali osiągnięcia Chin w dziedzinie rozwoju w ciągu ostatniej dekady i wyrazili chęć zacieśnienia współpracy z Chinami w różnych dziedzinach, oczekując, że Chiny będą nadal odgrywać ważną rolę w sprawach międzynarodowych i wnosić większy wkład w światowy pokój i rozwój.

Csaba Korosi, przewodniczący 77. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, pogratulował Chinom osiągnięć w promowaniu rozwoju i dobrobytu.

„Jako członek-założyciel Organizacji Narodów Zjednoczonych i stały członek Rady Bezpieczeństwa, Chiny są silnym filarem niebieskiej flagi[ONZ]”, powiedział Korosi w swoich uwagach, dodając, że jest również zadowolony, że widzi Wsparcie Chin w walce ze zmianami klimatycznymi.

„Chińska Globalna Inicjatywa na rzecz Rozwoju oferuje doskonałą okazję do przyspieszenia zrównoważonego rozwoju i wdrożenia Agendy 2030” – powiedział.

Podsekretarz Generalny ONZ Courtenay Rattray, szef gabinetu sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa, powiedział, że światowy organ bardzo docenia liczny wkład Chin w ich pracę i pozycję Chin jako ważnego filaru współpracy międzynarodowej.

„Kiedy zaznaczamy ten ważny kamień milowy, patrzmy w przyszłość i pracujmy, aby zapewnić Chinom i światu postęp w naszych wspólnych wysiłkach, aby sprostać regionalnym i globalnym wyzwaniom” – powiedział.

Wiceprezydent Filipin Sara Duterte-Carpio powiedziała, że ​​pod przywództwem Komunistycznej Partii Chin (KPCh) Chiny zyskały globalne uznanie jako potęga gospodarcza i nowoczesne centrum badań i rozwoju, postępu technologicznego i produkcji.

Ze względu na wkład Chin Azja jest obecnie najszybciej rozwijającym się regionem gospodarczym na świecie, powiedziała. „Z niecierpliwością czekamy na nawiązanie z Państwem dalszych partnerstw i współpracy podczas wspólnej podróży, aby osiągnąć nasze Cele Zrównoważonego Rozwoju”.

Zoran Tegeltija, przewodniczący Rady Ministrów Bośni i Hercegowiny (BiH), powiedział, że pod przywództwem KPCh i ciężką pracą Chińczyków Chiny zrobiły wiele dla swojego rozwoju i dokonały niezwykłych osiągnięć w różnych dziedzinach .

BiH jest nadal zaangażowana w dalszą poprawę współpracy między dwoma zaprzyjaźnionymi krajami z korzyścią dla obu narodów i przestrzeganie zasady jednych Chin, powiedział.

Shalva Papuashvili, marszałek parlamentu Gruzji, pochwalił osiągnięcia rozwojowe Chin w ciągu ostatniej dekady i stosunki chińsko-gruzińskie oraz wyraził chęć dalszego wzmacniania wzajemnego zaufania politycznego, ciągłego pogłębiania więzi dwustronnych, aktywnego udziału we współpracy „Pasa i Szlaku” oraz promować dalsze osiągnięcia we współpracy dwustronnej w różnych dziedzinach, aby przynosić dalsze korzyści dwóm narodom.

Wenezuelski minister komunikacji i informacji Freddy Nanez powiedział, że KPCh prowadziła Chińczyków przez żmudne poszukiwania i wielkie praktyki, aby osiągnąć cel wykorzenienia absolutnej biedy i stworzenia cudu długoterminowej stabilności społecznej i szybkiego rozwoju gospodarczego.

Wenezuela mocno wierzy, że KPCh poprowadzi Chińczyków ku świetlanej przyszłości narodowego dobrobytu i rewitalizacji, i jest gotowa współpracować z Chinami w celu promowania budowy nowego wielobiegunowego ładu międzynarodowego z równością i sprawiedliwością, a także wspólnie stworzyć lepszy inicjator w przyszłości. powiedział.

Marcin Przydacz, sekretarz stanu w polskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych, powiedział w nagraniu wideo, że Chiny dokonały niezwykłych osiągnięć gospodarczych, które przełożyły się również na rozwój społeczny, dodając, że Polska i Chiny często były świadkami wymian na wysokim szczeblu w ciągu ostatniego roku i były owocne. praktyczna współpraca.

Polska będzie trzymać się koncepcji wzajemnego szacunku i współpracy win-win oraz konsekwentnie rozszerzać więzi z Chinami – powiedział Przydacz, oczekując, że oba kraje jeszcze bardziej poszerzą przestrzeń współpracy i przyniosą bardziej wymierne korzyści obywatelom obu krajów.

Chwaląc wielkie osiągnięcia Chin w rozwoju, sekretarz generalny jordańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Emigrantów Hazem Al-Khatib powiedział, że Jordan oczekuje na wymianę i współpracę z Chinami w dziedzinie wymiany personelu, handlu i inwestycji, rozwoju nowej energii i dalszego wzmocnienia turystyki oraz badania i inne obszary w celu podniesienia stosunków jordańsko-chińskich na nowy poziom.

Minister Planowania Bangladeszu MA Mannan pochwalił osiągnięcia Chin w dziedzinie rozwoju, mówiąc, że Chiny są ważnym partnerem rozwojowym Bangladeszu i wniosły wielki wkład w rozwój infrastruktury Bangladeszu.

Bangladesz zdecydowanie popiera zasadę jednych Chin i jest gotowy do ścisłej współpracy z Chinami w celu rozwijania stosunków dwustronnych, powiedział.

Mmamosadinyana Molefe, p.o. sekretarza Ministerstwa Spraw Zagranicznych Botswany, pochwaliła wielkie osiągnięcia Chin w rozwoju gospodarczym i społecznym oraz walkę z COVID-19 pod silnym przywództwem KPCh, dodając, że Botswana wierzy, że stosunki dwustronne z pewnością przyniosą większy sukces w rozwoju.

READ  Najnowsze wiadomości: pracownicy Kellogga odrzucają umowę i przedłużają dwumiesięczny strajk
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.