Connect with us

Najważniejsze wiadomości

US Open: Novak Djoković zdyskwalifikowany! Przypadkowo uderzył sędziego piłką [ZOBACZ WIDEO]

Published

on

Czołowy tenisista Novak Djoković został zdyskwalifikowany w drugiej rundzie turnieju US Open Grand Slam. Podczas meczu z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą Serb przypadkowo uderzył sędziego liniową piłką.

Incydent się wydarzył w pierwszym secie 6: 5 dla Hiszpana.

Chwilę wcześniej, w 11. meczu, Djoković stracił podanie. Wyjdź z siedzenia, aby zmienić strony przed resztą zestawu Serb, który pozbył się piłki, przypadkowo uderzył piłkę tak mocno, że uderzyła ona w sędziego liniowego.

Kobieta, która uderzyła w gardło, upadła na kolana.

Djoković natychmiast udał się do sędziego, aby jej pomóc i przeprosić.

Potem wdał się w kilkuminutową rozmowę z urzędnikami, argumentował, że nie uderzy kobiety.

Niemniej jednak – na podstawie przepisów obowiązujących w Wielkim Szlemie – Postanowiono wykluczyć go z konkursu.

Serb podszedł do zaskoczonego Carreno Busty’ego, aby podziękować mu za grę i gra była zakończona.

Sytuację skomentował Brytyjczyk Tim Henman, który w podobnych okolicznościach został zdyskwalifikowany na Wimbledonie w 1995 roku.

„Myślę, że to była dobra decyzja. Nie wycelował w sędziego liniowego, ale wybił piłkę poza grę, a musisz wziąć odpowiedzialność za swoje zachowanie ” – powiedział.

Djoković miał wcześniej prawo być w złym humorze.

READ  Mistrzostwa Świata w Kuusamo. Piotr Żyła podsumował swój występ. Użył cytatu ze słynnego filmu

Z 5: 4 stracił trzy szanse na przełom a gdy partię numer 10 wygrał Carreno Busta, Serb Piłka odbiła się od banera reklamowego wokół podwórka.

W drugiej akcji kolejnej gry – jak się okazało: ostatnia w tej grze – Djoković, Próbując dosięgnąć piłki, potknął się i upadł, chwytając się za lewe ramię. Zawody zostały wówczas zawieszone na kilka minut, aby ręka lidera listy ATP mogła być widziana przez fizjoterapeutę.

Pod nieobecność Szwajcara Rogera Federera i zwycięzcy zeszłorocznego turnieju Hiszpana Rafaela Nadala Djoković był faworytem tegorocznego US Open.

Tuż przed rozpoczęciem imprezy triumfował w zawodach ATP, które również odbywały się w Nowym Jorku. Od początku stycznia do niefortunnej niedzieli był niepokonany w oficjalnych pojedynkach: Jego rekord w tym sezonie, w którym rywalizacja została zawieszona na pół roku z powodu pandemii koronawirusa, to 26-0 przed spotkaniem z Carreno Bustą.

Teraz Powinien walczyć o 18. triumf w Wielkim Szlemie. Wcześniej trzykrotnie świętował tytuł na Flushing Meadows: 2011, 2015 i 2018.

To oznacza odejście Djokovica z imprezy Nie ma pojedynczego gracza na polu gry pojedynczej, który wcześniej wygrałby turniej Wielkiego Szlema w tych rozgrywkach.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *