Connect with us

Gospodarka

Kryzys nie skończy się 1 stycznia. Niemcy zwiększają wsparcie dla firm

Published

on

Rząd Angeli Merkel planuje przedłużyć dotacje na pracę krótkoterminową z 12 do 24 miesięcy. Firmy, które wprowadziły pracę krótkoterminową do 31 grudnia 2020 r., Starają się o dłuższy okres ich pobierania. Dotacje powinny obowiązywać do końca 2021 roku.

Pomoc pomostowa dla małych i średnich przedsiębiorstw została również przedłużona do końca tego roku.

Chroń swoje miejsce pracy

Minister pracy Hubertus Heil broni decyzji koalicji CDU / CSU i SPD: „Mamy do czynienia z najgłębszym kryzysem gospodarczym naszego pokolenia i nie minie 1 stycznia” – powiedział Heil w wywiadzie dla rozgłośni Deutschlandfunk. Dodał, że istnieje „ten stabilny most”, który chroni miejsca pracy.

Minister pracy podkreślił, że zatrudnienie w niepełnym wymiarze czasu pracy jest kosztowne w finansowaniu, ale powrót do masowego bezrobocia byłby znacznie droższy ekonomicznie i społecznie. „W komitecie koalicyjnym staraliśmy się finansować to, co solidne”.

Bez zabezpieczenia

Celem jest – jak zapewnił minister pracy – aby Federalny Urząd Pracy nie był zadłużony do końca przyszłego roku, do czego służą środki z budżetu federalnego. Podkreślił również znaczenie wsparcia finansowego w obecnej sytuacji kryzysowej. „Wskazane jest, aby nie oszczędzać sobie kryzysów” – powiedział, dodając, że wysiłki Niemiec, by przezwyciężyć kryzys koronawirusa, są podwójnie podziwiane.

Hubertus Heil bronił się przed krytyką, że przedłużenie finansowania pracy zahamowałoby zmiany strukturalne w gospodarce w krótszym czasie. „Nie słyszę tych głosów ze strony firm i związków zawodowych”. Jak stwierdził, nie chodzi o to, aby kontynuować tego typu prace w nieskończoność.

bCUNKVYt
bCUNKVYO

Źródło:

Niemiecka fala

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *