Connect with us

Gospodarka

Unia przejmuje gigantów. Smocze kary

Published

on

Reuters informuje o sprawie. Według agencji projekt jest wyrazem frustracji Komisji Europejskiej, która boryka się z postępowaniami antymonopolowymi, w szczególności z firmą macierzystą Google, Alphabet. Bruksela ryzykuje więc nawiązanie stosunków ze Stanami Zjednoczonymi, które będą bronić interesów technologicznych gigantów.

Pierwsze ciosy zostały już wymienione. Europa chce ukarać odnoszące sukcesy firmy, które dużo zainwestowały w europejski wzrost i żywność – komentuje cytowany przez Reutera Myron Brilliant, wiceprezes Amerykańskiej Izby Handlowej.

Zobacz też: Coraz więcej włamań do internetowych kont bankowych. Musisz tam uważać

bDrBOiKv

– W Europie wszyscy są mile widziani. Naszym obowiązkiem jest wydawanie instrukcji i zasad ochrony tego, co jest dla nas ważne, powiedział komisarz UE ds. Rynku wewnętrznego Thierry Breton z & nbsp, odrzucając sugestię, że przepisy są dyskryminujące.

Łatwo policzyć, że to naprawdę duże pieniądze. Sprzedaż Alphabet przekroczyła 46 miliardów dolarów w samym trzecim kwartale tego roku. W zeszłym roku było to 161 miliardów dolarów. 10 procent z tego to 16 miliardów dolarów. Sprzedaż Amazon wyniosła 96 miliardów dolarów, sprzedaż Facebooka ponad 90 miliardów dolarów, a sprzedaż Apple 260 miliardów dolarów.

bDrBOiKB

Proponowane przez Komisję Europejską regulacje dotyczą firm, których roczny obrót w ostatnich trzech latach przekracza 6,5 ​​mld euro, a wartość rynkowa w Europie przekracza 65 mld euro. Musisz także oferować usługi w co najmniej trzech krajach UE.

KE chce, aby firmy technologiczne skuteczniej zwalczały nielegalne treści i zapobiegały nadużywaniu ich platform i celowej manipulacji, na przykład w celu wpłynięcia na wybory.

bDrBOiKW
READ  Wpływ COVID na przepływy BIZ w CEE
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.