Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Koronawirus. Niemcy: epidemia szybko się nasila. Rozpoczęła się twarda blokada

Published

on

W Niemczech rozpoczął się ogólnokrajowy zakaz. Życie publiczne w tym kraju zostało de facto zamknięte co najmniej do 10 stycznia. Wynika to z nasilenia epidemii koronawirusa.

Główna zasada blokowania w Niemczech brzmi: jak najmniej kontaktów. Prywatne spotkania powinny być ograniczone do członków dwóch gospodarstw domowych, aw każdym razie nie więcej niż pięciu. Nie dotyczy to dzieci poniżej 14 roku życia.

Wyjątek od ograniczeń w kontaktach obowiązuje w okresie wakacyjnym od 24 do 26 grudnia: członkowie gospodarstwa domowego mogą wtedy spotkać cztery inne osoby w wieku powyżej 14 lat. Zgodnie z decyzją rządu te cztery osoby muszą pochodzić z „najbliższego” kręgu rodzinnego, do którego należy małżonek, partner w spółce cywilnej oraz bezpośredni krewni, rodzeństwo i członkowie rodziny. Dodatkowo w spotkaniach mogą wziąć udział dzieci wszystkich zainteresowanych do 14 roku życia.

Te wyjątki nie dotyczą Sylwestra i Sylwestra. Oznacza to, że w tym czasie obowiązują ogólne ograniczenia dotyczące kontaktów. Sprzedaż pirotechniki przed Sylwestrem jest zabroniona. Fajerwerki są zdecydowanie odradzane. W sylwestra i sylwestra obowiązuje ogólnopolski zakaz zgromadzeń oraz zakaz pokazywania sztucznych ogni w często odwiedzanych miejscach.

Handel detaliczny nie będzie działał od 16 grudnia do 10 stycznia. Wyjątki dotyczą sklepów, które zaspokajają codzienne potrzeby. Należą do nich: sklepy spożywcze, cotygodniowe targi, usługi odbioru i dostawy, sklepy z napojami, sklepy ze zdrową żywnością, sklepy specjalistyczne dla niemowląt, apteki, sklepy medyczne, optycy, stacje benzynowe, warsztaty samochodowe, warsztaty rowerowe, banki i kasy oszczędnościowe; Urzędy pocztowe, pralnie, gazety, sklepy zoologiczne, targowiska paszowe, sklepy z choinkami.

Firmy usługowe, takie jak salony fryzjerskie, studia urody, gabinety masażu, studia tatuażu i tym podobne, są zamknięte. Nadal możliwe jest leczenie niezbędne z medycznego punktu widzenia, takie jak fizjoterapia, terapia zajęciowa i logoterapia.

READ  Przyszłość polskiej ustawy medialnej jest niepewna w obliczu rozłamu w koalicji

Rządy federalne i stanowe od dawna starają się, aby szkoły i przedszkola były otwarte pomimo ryzyka zakażenia. Dramatyczny rozwój pandemii w Niemczech wymusza teraz zmianę tej strategii. Zgodnie z dekretem federalnym dzieci powinny pozostawać pod opieką w domu od 16 grudnia do 10 stycznia, jeśli to możliwe. Szkoły powinny być zamknięte. Zapewniona jest opieka w nagłych wypadkach, nauczanie na odległość, w tym przedszkola, a rodzice powinni mieć możliwość skorzystania z płatnego urlopu.

Przyjęte ograniczenia obowiązują do 10 stycznia, ale mogą zostać przedłużone, jeśli sytuacja się nie poprawi.

W ciągu ostatnich 24 godzin w Niemczech zarejestrowano 952 więcej zgonów z powodu COVID-19 i 27728 nowych przypadków zakażeń koronawirusem Robert Koch (RKI). To rekord liczby zgonów każdego dnia.

Od początku pandemii w Niemczech zdiagnozowano 1379238 przypadków zakażenia koronawirusem. Jak dotąd w tym kraju na COVID-19 zmarło 23 427 pacjentów. Około 1 025 000 wyzdrowiało.

Z Berlina Berenika Lemańczyk

Chcesz dowiedzieć się więcej o pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki na milion mieszkańców

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *