Connect with us

Najważniejsze wiadomości

UE podejmuje działania przeciwko Węgrom i Polsce w związku ze środkami anty-LGBTQ

Published

on

Komisja Europejska podjęła działania prawne przeciwko Węgrom po tym, jak kraj ten uchwalił ustawę zakazującą udostępniania treści w szkołach, które wydają się wspierać kwestie homoseksualne i transpłciowe, podała w czwartek komisja.

„Równość i poszanowanie godności oraz praw człowieka to podstawowe wartości UE”, Ursula von der Leyen, przewodnicząca Parlamentu Europejskiego, powiedziany w oświadczeniu. „Komisja wykorzysta wszystkie instrumenty, którymi dysponuje, aby bronić tych wartości”.

Organ wykonawczy Unii Europejskiej również wszczął w czwartek postępowanie przeciwko Polsce po kilku miastach w kraju zadeklarowali się jako „wolni od LGBT” i niemile widziane wśród osób queer.

Ponieważ węgierskie prawo wydaje się być Mieszanie problemów LGBTQ z pedofilią, który został uchwalony w parlamencie 15 czerwca, zwiększył międzynarodową presję na Unię Europejską do podjęcia działań. Co najmniej 17 krajów europejskich publicznie potępiło ten środek. W zeszłym miesiącu, Niemcy oświetla monachijski stadion piłkarski kolorami tęczy kiedy kraj grał na Węgrzech podczas meczu Euro 2020, aby pokazać wsparcie dla osób LGBTQ.

Allianz Arena lśni w tęczowych kolorach podczas Tygodnia dumy Christopher Street w Monachium 10 lipca 2021 r.Christof Stache / AFP – Getty Images

Krytycy nowej węgierskiej ustawy porównali ją do rosyjskiej „ustawy o propagandzie gejowskiej” z 2013 roku, która uniemożliwia rozpowszechnianie informacji o Problemy LGBTQ i relacje z nieletnimi.

Ultranacjonalistyczny premier Węgier Viktor Orban powiedział na początku tego miesiąca, że ​​mimo nacisków nie uchyli ustawy.

„Parlament Europejski i Komisja Europejska chcą, abyśmy wpuścili aktywistów i organizacje LGBTQ do przedszkoli i szkół. Węgry tego nie chcą ”, Orbán zwolniony według Reutersa na swojej stronie na Facebooku.

Po czwartkowym oświadczeniu Orban dołączył w piątek do państwowej audycji radiowej, w której nazwał akcję UE „zalegalizowanym chuligaństwem” i stwierdził, że stanowisko Komisji Europejskiej jest haniebne.

READ  Nagraj w internecie z hitem Trzaskowskiego. Przewodniczący DJ: To jest moje miasto

Luca Dudits, członek zarządu Hatter Society, największej węgierskiej organizacji na rzecz praw LGBTQ, powiedział, że „sytuacja edukacyjna jest dość zła” w kraju. „Uczniowie LGBTQIA czują się bardzo niepewnie” – powiedział Dudits NBC News.

W swoim czwartkowym oświadczeniu Komisja Europejska stwierdziła, że ​​Węgry „nie wyjaśniły, dlaczego narażenie dzieci na treści LGBTIQ” było „szkodliwe dla ich dobra lub niezgodne z najlepiej pojętym interesem dziecka”. Komisja stwierdziła, że ​​ustawa narusza prawa człowieka wynikające z prawa Unii Europejskiej i narusza traktatowe zasady Bloku dotyczące swobodnego przepływu towarów między państwami członkowskimi. .

Również władza wykonawcza Unii Europejskiej zaprzeczyła żądaniom Węgier Zastrzeżenie dotyczące książki dla dzieci zawierającej postacie LGBTQ. Posunięcie to, jak stwierdziła Komisja w oświadczeniu, ogranicza wolność wypowiedzi i prawo do niedyskryminacji na mocy prawa UE.

Węgry i Polska, obaj członkowie Unii Europejskiej, mają dwa miesiące na ustosunkowanie się do argumentów Komisji. Jeśli tego nie zrobią, mogą zostać pozwani do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, ostrzegła Komisja.

konsekwencje Wyjście NBC na Świergot, Facebook & Instagram

Reuters przyczynił się.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *