Connect with us

Gospodarka

UE planuje sankcje wobec Białorusi i syryjskich linii lotniczych w związku z kryzysem migracyjnym | Wiadomości gospodarcze i biznesowe

Published

on

Oczekuje się, że państwa członkowskie UE nałożą w tym tygodniu sankcje na 17 osób i 11 instytucji w związku z kryzysem migracyjnym, o który oskarża rozkwit w Mińsku, poinformowały źródła Bloomberg.

z Bloomberg

Białoruska linia lotnicza Belavia i syryjskie Cham Wings Airlines należą do organów, które Unia Europejska zamierza ukarać w związku z kryzysem migracyjnym przypisywanym Blokowi Mińskiemu.

Według dwóch osób zaznajomionych z tymi środkami, które poprosiły o zachowanie anonimowości, ponieważ decyzja nie jest jeszcze upubliczniona, oczekuje się, że państwa członkowskie UE przyjmą w tym tygodniu sankcje wobec 17 osób i 11 podmiotów. Na liście znajdują się również producent nawozów azotowych Grodno Azot i producent ropy naftowej Białoruśnieft, a także białoruscy funkcjonariusze straży granicznej i sędziowie – powiedziała jedna z osób.

Ponadto wysoki rangą urzędnik Departamentu Stanu USA powiedział, że administracja Bidena „wkrótce” przedstawi nowy pakiet sankcji przeciwko Białorusi, skoordynowany z narodami europejskimi. Urzędnik, który prosił o zachowanie anonimowości w celu omówienia planów przed ogłoszeniem, odmówił podania szczegółów.

UE oskarżyła prezydenta Aleksandra Łukaszenkę o zorganizowanie kryzysu z udziałem tysięcy osób z Bliskiego Wschodu w odwecie za zaostrzone sankcje nałożone przez blok za stłumienie protestów opozycji po kontrowersyjnych wyborach prezydenckich w zeszłym roku. Białoruski przywódca powiedział w zeszłym tygodniu migrantom, że nie będzie blokował ich prób wjazdu do państw członkowskich UE, Polski i Litwy.

W zeszłym miesiącu UE zatwierdziła nowe uprawnienia pozwalające nakładać sankcje na osoby i podmioty zamieszane w handel ludźmi i przemyt.

(Aktualizacje dotyczące planów sankcji USA w akapicie trzecim)
– Z pomocą Nicka Wadhamsa.

READ  Doosan Heavy I & C powraca do firmy Schwarz po gruntownej restrukturyzacji w pierwszym kwartale
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *