Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska partia rządząca przeciwko ustawie o zakazie aborcji

Published

on

Rządząca w Polsce Partia Konserwatywna odrzuciła w debacie parlamentarnej propozycję ustawodawczą zakazującą aborcji jako zabójstwa na tej podstawie, że jest to propozycja skrajna i „nie do zaakceptowania” i może prowadzić do niepokojów społecznych

Negatywna opinia PiS na początkowych etapach prac nad projektem sugeruje, że najprawdopodobniej zostanie on odrzucony w głosowaniu w czwartek i nigdy nie stanie się prawem. Większość innych sił politycznych również odrzuciła tę propozycję i nazwała ją haniebną.

Krytyka Prawa i Sprawiedliwości była godna uwagi, ponieważ w ubiegłym roku zaostrzyła restrykcyjną ustawę aborcyjną w Polsce, co doprowadziło do masowych protestów ulicznych.

Obecna propozycja grupy antyaborcyjnej, Fundacji Pro-Right to Life, przewiduje kary pozbawienia wolności od 5 do 25 lat, aw niektórych przypadkach dożywocie za dokonanie aborcji lub pomoc w jej wykonaniu.

Jednak Anita Czerwińska powiedziała, że ​​partia rządząca chciała odrzucenia za pierwszym razem, ponieważ uznała to za „nie do zaakceptowania” i prawdopodobnie doprowadziłoby do „niepokojów społecznych”.

„To po prostu sabotaż ochrony życia, bo nie chroni się życia grożąc kobietom” – powiedziała Czerwińska, dodając, że zwolennicy reprezentowali „skrajność”.

Na początku debaty wybuchły protesty w Warszawie i kilku innych miastach.

READ  Robert Lewandowski chwalony przez Lothara Matthäusa

W praktyce Polki wyjeżdżają za granicę na zabiegi aborcyjne lub zamawiają tabletki aborcyjne pocztą

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.