Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Lech Wałęsa zdziwiony. Chce zostać zapomniana

Published

on

Prezydent Lech Wałęsa Od lat znajduje się na marginesie życia politycznego, jedynie komentując lub wspierając swoich kandydatów do ważnych funkcji publicznych. W rozmowie z dziennikiem „Fakt” zapytano go m.in. o Rafała Trzaskowskiego.

Legenda solidarności uważała, że ​​politykowi brakuje doświadczenia. – Miałem (wbrew redakcji) praktykę w najniższych kręgach i przeszedłem do teorii. I wszyscy mają teorię, ale nie mogą jej osiągnąć – skomentował Prezydent.

Trudno powiedzieć, czy Wałęsa odwoływał się do etykiety „elity”, do której się w ten sposób lgnął Trzaskowski. Kiedy Wałęsa wpadł na ten pomysł, powiedział, że został stworzony jako robotnik, aby rozbić „społeczność” jako wzorowy przedstawiciel robotniczy i chłopski. Dziś sytuacja jest zupełnie inna i „nie przeskakujesz przez płoty, bo połamiesz nogi”.

Lech Wałęsa. Świat powinien zapomnieć

Lech Wałęsa chętnie wspomina o swoim „wyczekującym” podejściu do spraw ostatecznych. Wiadomość o jego testamencie, szczegółowo opisująca, jak powinien wyglądać jego pogrzeb, spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów. W wywiadzie dla „faktów” podkreślił to Nie obchodzą mnie urodzinyBoi się śmierci, ale czeka na „spotkanie z wiecznością”. Poza tym nie chce iść do piekła, gdzie czekają na niego Lenin i Stalin.

W słowach Wałęsy często pojawiają się przywódcy Rosji Sowieckiej. Do nich też wrócił w rozmowie z WP Magazine w marcu 2019 roku, kiedy opisał siebie jako: „Grzeszny, ale praktykujący katolik, który nie chce iść do piekła (gdzie Lenin i Stalin zajmują kierownicze stanowiska).

Najbardziej zaskakujące jest jednak to, że prezydentowi wydaje się, że nie obchodzi jego spuścizna. Wyraźnie stwierdza, że ​​nie chce, aby dla niego stawiano pomniki. Twierdzi, że najlepiej byłoby, gdyby świat o nim zapomniał i zajął się przyszłością.

Lech Wałęsa 29 września skończy 77 lat.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.