Connect with us

Gospodarka

Lublin112.pl Wiadomości z Lublina i regionu. Lublin, Lubelskie, Lubelszczyzna. Ważne informacje z kraju

Published

on

W dniu otwarcia nowej stacji tak wielu kierowców zdecydowało się na paliwo obiecane przez właścicieli najtańszego w Polsce, że w końcu się to skończyło. Przed obiektem przez cały dzień stały długie kolejki.

W sobotę w Lublinie została otwarta pierwsza stacja paliw Pegas Grupa. Z tej okazji właściciele elektrowni zadbali o to, by na cały weekend sprzedawać najtańsze paliwo w Polsce. W efekcie od samego rana ustawiały się kolejki kierowców, zachęcane niskimi cenami w porównaniu do konkurencyjnych stacji.

Tak było do wieczora, kiedy okazało się, że stacja nie ma czym handlować. W zbiornikach po prostu nie było paliwa. Dlatego konieczne było wcześniejsze zamknięcie stacji. Jednak na miejscu są nadal pracownicy, którzy informują stale przybywających klientów, aby odłożyli tankowanie na jutro.

Stacja paliw należy do grupy Pegas. To prywatna polska firma istniejąca na rynku od 25 lat. Zajmuje się głównie hurtową sprzedażą paliw, ale od 15 lat buduje własną sieć stacji benzynowych i myjni samochodowych. Głównymi dostawcami paliw są Orlen i Lotos. W 2019 roku firma sprzedała blisko 200 mln litrów paliwa.

(Zdjęcie: lublin112.pl)

READ  Podatek handlowy: nowy szablon deklaracji
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *