Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Trzecie miejsce dla Team Childhood I fazy 1 do Gdyni

Published

on

Trzecie miejsce dla Team Childhood I fazy 1 do Gdyni

przez Team Childhood I 11 maja 08:02 czasu BST

Przed Ocean Race Europe Team Childhood I płynie prologiem. Na pokładzie dziewięciu żeglarzy poniżej 30 roku życia.

Po ekscytującym 24-godzinnym etapie w zespole Childhood, ukończyłem dziś trzecią łódź w Gdyni. Zaledwie kilka minut za AmberSail 2 z Litwy. Zwycięstwo w tej pierwszej fazie prologu przypadło Żeglarskiej Polsce. Austriacki Ocean Race Project zajął czwarte miejsce, pół godziny za Team Childhood I. Cztery zespoły płyną tym prologiem, aby przygotować się do Ocean Race Europe, który rozpocznie się pod koniec maja.

„Widziałem to w filmach”

Współskapper Jelmer van Beek był pozytywnie nastawiony do żeglugi zespołu. Van Beek: „Kiedy patrzę wstecz na te ostatnie 24 godziny, jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Kiedyś widziałem, jak blisko może być wyścig na filmach z The Ocean Race. Teraz sam tego doświadczam. To wszystko AmberSail 2, ta łódź z Litwa była tak blisko nas przez 16 godzin, ciągle zamienialiśmy się pozycjami, niestety ostatecznie wyszło na ich korzyść, ale wierzę w ten zespół, dużo się uczymy i robimy duże postępy.

Pieter-Jan Postma dodaje Van Beek: „Zespół z Litwy pływa razem od prawie dwóch lat. Tak naprawdę płynęli razem przez wiele godzin jako zespół. Jesteśmy teraz na pokładzie razem od półtora tygodnia. Musimy spojrzeć na sprawy z odpowiedniej perspektywy. Jesteśmy w grze i na razie to świetnie ”.

„Płyniemy świetnie pod wiatr. Pod wiatr mamy trochę więcej problemów z utrzymaniem aktualności łodzi. Właśnie tego doświadczenia obecnie brakuje. Coś, co wiedzieliśmy z góry, używamy tego prologu, aby zdobyć to doświadczenie”.

Wybór Ocean Race Europe

Postma korzysta również z prologu, aby wybrać żeglarzy w wieku poniżej 30 lat do The Ocean Race Europe. Jednym z kwalifikujących się żeglarzy jest Lars van Stekelenborg, utalentowany zespół żeglarski Rotterdam Offshore Sailing Team, który po pierwszym etapie zareagował następująco. „Niesamowite jest walczyć ramię w ramię z AmberSail 2 przez całą noc. To był dla nas naprawdę najlepszy trening. Przy stałym wietrze od 20 do 25 węzłów byliśmy dobrze przetestowani jako drużyna”.

READ  Parlament Europejski wzywa do zamrożenia unijnych funduszy naprawczych dla Polski

Lista załogi Prologu:

1. Jelmer van Beek (NED) – współsekper
2. Rutger Vos (NED)
3. Max Deckers (NED)
4. Laura van Veen (NED)
5. Arianne van de Loosdrecht (NED)
Lars van Stekelenborg (NED)
Robin Jacobs (NED)
Julius Hallström (Szwecja)
9. Matt Whitehead (SA)
Pieter Jan Postma (NED)
11. EJ van Housselt (NED) – kapitan

prolog

12 maja 2021 – Etap 2: Gdynia, POL => Sztokholm, SWE.
16 maja 2021 – Etap 3: Sztokholm, SWE => południowo-szwedzki punkt trasy.

Ocean Race Europe

29 maja 2021 – Etap 1: Lorient, FRA => Cascais, POR.
6 czerwca 2021 – Etap 2: Cascais, POR => Alicante, ESP.
13 czerwca 2021 – Etap 3: Alicante, ESP => Genua, ITA

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.