Connect with us

Świat

Netanjahu wzywa do wprowadzenia stanu wyjątkowego po gwałtownych starciach w Lod

Published

on

Netanjahu wzywa do wprowadzenia stanu wyjątkowego po gwałtownych starciach w Lod

Premier Izraela Benjamin Netanyahu ogłosił stan wyjątkowy w mieście na południe od Tel Awiwu we wtorek wieczorem, kiedy starły się społeczności arabskie i żydowskie gwałtowne zamieszki.

Po agresywnej wymianie setek pocisków między siłami izraelskimi a palestyńskimi bojownikami od poniedziałku, wspólnoty arabskie i żydowskie wyszły na ulice Lod we wtorek wieczorem.

Zdjęcia płonących samochodów, sklepów i synagog zostały opublikowane w mediach społecznościowych, co skłoniło burmistrza Lod Yair Revivo do zwrócenia się o pomoc do Netanjahu.

IZRAEL, HAMAS WYMIANA OGNIA W CZASIE ŚMIERTELNEJ KONFRONTACJI

Ogólnomiejski stan wyjątkowy umożliwił Revivo wprowadzenie godziny policyjnej i zażądanie powołania dodatkowych ochroniarzy Czasy Izraela.

„To jest za duże dla policji” – powiedział Revivo we wtorek wieczorem. „To Noc Kryształowa w Lod” – kontynuował, odnosząc się do nocy tłuczonego szkła z 1938 roku.

„Cały Izrael powinien wiedzieć, że oznacza to całkowitą utratę kontroli”, powiedział burmistrzowi izraelska publikacja. „To nie do pomyślenia. Synagogi są spalane. Setki samochodów podpalają się. Setki arabskich zbirów włóczą się po ulicach. W Lod wybuchła wojna domowa” – podsumował.

We wtorek stan wyjątkowy to pierwszy przypadek od 1966 roku, kiedy arabska społeczność w Izraelu otrzymała awaryjne zasilanie, donosi izraelska publikacja.

Komisarz policji Kobi Shabtai nazwał te wydarzenia „bezprecedensowymi”.

Lod nie było jedynym miastem dotkniętym agresją po nalotach.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Ataki na żydowskie i arabskie sklepy, domy i samochody odnotowano w Ramale, Acre i Jaffa. Fizyczną zmianę odnotowano również na głównym placu w Tel Awiwie.

Co najmniej dwóch Izraelczyków i 32 Palestyńczyków, w tym 10 dzieci, zostało zabitych od czasu wybuchu przemocy w poniedziałek. Podobno setki innych osób zostało rannych.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *