Connect with us

Nauka

Trzech z sześciu uhonorowanych nauczycieli pochodzi z tej samej szkoły w Santa Fé | Wiadomości lokalne

Published

on

„Uwielbiam praktyczne [learning]. … Tak zacząłem ten rok z moimi studentami. Kazałem im wyjść na zewnątrz i zebrać ziemię. Poprosiłem rodziców o zabranie plastikowych butelek na wodę i zmieszanie wody z ziemią. Jestem pewna, że ​​stworzyłam bałagan – powiedziała ze śmiechem.

Sharieffa Wade-Burton, nauczycielka w szkole średniej, El Camino Real

Zanim Wade-Burton zaczęła prowadzić zajęcia dla przeciętnych uczniów El Camino w godzinach szkolnych, pomagała im po szkole jako pracownik socjalny w pobliskim schronisku dla młodzieży.

“Dużo [student clients] nie lubił szkoły. Pomogłabym im w odrabianiu lekcji – powiedziała. Chciałem zmotywować ich do polubienia szkoły i nie poddawania się, więc pomyślałem, że jeśli będę uczyć, to mógłbym tak uczniom pomóc. “

Wade-Burton, który uczył w El Camino przez około cztery lata, znalazł dobrą passę wśród swoich uczniów podczas zamieszania podczas wspólnego nauczania w klasach ogólnokształcących.

„Zdałam sobie sprawę, że wielu z nich skorzystało na zdalnym uczeniu się” – powiedziała. „Możesz zobaczyć, jak to sprawiło, że trochę bardziej dojrzeli. Musieli wziąć na siebie większą odpowiedzialność przy logowaniu. Widziałem ten wzrost”.

Wade-Burton, która pochodzi z Belize, powiedziała, że ​​uwielbia różnorodną kulturę szkoły, co, jak powiedziała, wyróżnia El Camino Real. Inspiruje ją również do podkreślania rzeczywistych scenariuszy w nauczaniu umiejętności życiowych. Na przykład czas matematyczny to doskonała okazja, aby nauczyć się zarządzać finansami i otwierać rachunki bankowe.

Niektórzy z jej ósmoklasistów próbują ją przekonać, by zaczęła uczyć w liceum, gdy tylko wejdą do dziewiątej klasy. Wade-Burton wie, że tegoroczne przejście jest słodko-gorzkie. Tak, chciałaby z nimi jechać. Ale fakt, że idą dalej, oznacza, że ​​dobrze wykonuje swoją pracę.

„Mam nadzieję, że nadal będę zachęcać moich uczniów do pokochania szkoły i do dalszego rozwoju” – powiedziała. „To jest moja główna rzecz, dlaczego się w to wciągnąłem. Chcę, żeby zobaczyli, że są tam możliwości. Musisz to zrobić tylko jeden dzień na raz. Wiem, że są walki. Moim studentom trudno jest się tego nauczyć. Chcę tylko, żeby nadal mieli wiarę i cierpliwość. “

Za realizację zajęć informatycznych w Stolicy odpowiada Teterycz, który radośnie określa się jako „chodzący komputer” i jest nieskończenie zakochany w potrzebie nauki programowania przez studentów.

Poprzez trudności w nauczaniu licealistów podczas pandemii, przyznaje, że rok jej był zaskakująco udany.

Ona i jej uczniowie otrzymali w tym roku szkolnym wyróżnienia za pracę w zakresie kodowania i informatyki, w tym pierwsze miejsce w konkursie National Congressional App Challenge.

Teterycz, który dorastał w Polsce, ma nadzieję, że w przyszłym roku Capital będzie miał bardziej regularny grafik. Chce jednak również, aby społeczność wiedziała o tym, co opisuje jako pilną potrzebę w swoim dziale.

“MNIE [wish] mając fantastyczne wsparcie ze strony członków społeczności – profesjonalnych mentorów, którzy nie mieliby nic przeciwko pomaganiu potrzebującym uczniom. Ci, którzy naprawdę tego potrzebują ”- powiedziała -„ ponieważ to jest populacja w mojej szkole, która potrzebuje pomocy i wsparcia ze strony profesjonalistów. Jest to bardzo ważne, ponieważ studenci nie są obsługiwani nigdzie indziej. ”

Roxanne Starr-Trujillo, nauczycielka edukacji specjalnej, szkoła podstawowa Atalaya

Starr-Trujillo nie spodziewał się, że w piątek rano otrzyma nagrodę dla nauczycieli, którzy inspirują. Myślała, że ​​będzie oglądać występ jej syna, który jedzie do Atalaya, na zgromadzeniu.

„Byłam bardzo zaskoczona” – powiedziała.

Starr-Trujillo, który naucza w tym okręgu od około 10 lat, powiedział, że ma nadzieję, że jesienią wróci do klas. Nie będzie kłamać: jest zmęczona.

Ale w tym roku zmusiło ją to do zmiany praktyk i ponownego ustalenia priorytetów w środku pandemii. Powiedziała, że ​​nauczyła się nowych sposobów motywowania swoich uczniów, którzy są we wszystkich klasach szkoły. Mogła to zrobić online i osobiście.

Starr-Trujillo wyraził wdzięczność swoim mentorom i społeczności nauczycielskiej. Powiedziała, że ​​chce, aby wszyscy wiedzieli, że „potrzeba wioski”, aby edukacja się odbyła, zwłaszcza w tym roku.

„Każdy, kto naucza w tym roku, zasługuje na nagrodę” – powiedziała.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *